Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 168 komentarzy

Kłamstwo przeminie,prawda nie zginie

Adam Zawrat - Prawda, cnota i sprawiedliwość z jednego pochodzą gniazda. Trudno dla nich znaleźć rymowanie.

Moje komentarze

 • @zibi 20:26:55
  Po katastrofie w Mirosławcu nie dokonano rzetelnej oceny sytuacji w wojskowym lotnictwie, nie wyciągnięto wniosków i nie wprowadzono rozsądnych procedur. Cywilom był potrzebny ten bałagan, a wielu wojskowych dla świętego spokoju nie chciało narażać się tym, co sprawowali cywilną kontrole nad armią. Gdzie była ta kontrola? Co może skontrolować dyletant?
  Dotychczas brak odpowiedzi na te pytania. BMW przy władzy, a życie dalej toczy się - do następnej tragedii.
  Generał Błasik i piloci Tu-154 byli trzeźwi
 • @Jaromir 11:42:12
  Zgadzam się z tym, co zostało powiedziane. Jednak od samego początku nikt nie chciał się przyznać do błędów systemowych, których istnienie miało odpowiedzialnych na szczytach władzy. Kolejne ekipy rządowe poszerzały obszar decydowania, zupełnie zapominając o odpowiedzialności. Nikt poważnie nie odniósł się do katastrofy w Mirosławcu, bowiem zarówno decydentom, jak i wykonawcom wygodniej było działać poza ogólnie przyjętymi procedurami. Do dziś nie znaleziono odpowiedzialnych za te dwie katastrofy.
  Generał Błasik i piloci Tu-154 byli trzeźwi
 • @Bogdan 20:46:07
  "Pożyteczni idioci, to jedno, a ich sprzedajni przewodnicy - drugie". Namnożyło się nam wolontariuszy kłamstwa i wspierają bez pieniędzy naszą rodzima propagandę. Jeżeli prawdę mówią ci, co dokonali przewrotu na Majdanie, to gratuluje wyboru. Proszę pamiętać, że oni również negują morderstwa realizowane na Polakach na Wołyniu i Podolu, a we Lwowie robią wszystko, by śladu po Polakach było jak najmniej.
  Ten cytat, to najbardziej pasuje do takich jak Bogdan.
  Krym-faktów nie zmienimy kłamstwem
 • @Kodiak 19:37:24
  Amerykanie i NATO muszą uwzględnić koszty wycofania z Afganistanu, gdy Rosjanie zamkną połączenie lądowe. Ukraina robi wszystko, by wciągnąć Rosję do wojny. Wydaje się, że może być podobnie jak to bywa ze strzelbą w teatrze. Broń w rękach tych ludzi z Majdanu grozi eskalacją napięcia. Nie możemy dopuścić, by spełnił się sen polskich zwolenników banderowców i powstała jednostka polsko-ukraińsko-litewska. Udział polskiego żołnierza we wspólnej walce pod sztandarami Bandery, to byłby policzek dla tych, co do dzisiaj nie mogą się doczekać uznania Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo.
  Krym-faktów nie zmienimy kłamstwem
 • Kto chce rozpalić ten ogień?
  Zapowiedź tzw. prawego sektora, jest wizytówką nowych władz. Oni są gotowi podpalić Europę. Ich dziadkowie pokazali na co stać Ukraińców w walce o władzę. Z pewnością w USA z zadowoleniem przyjęto by wojnę rosyjsko-ukraińską. Wojnę jest łatwo wywołać, ale najtrudniej przywrócić pokój. Amerykanie maja w tym duże doświadczenie. Wietnam, Irak a teraz Afganistan.
  Prawy Sektor: W razie agresji zniszczymy gazociągi
 • Totalna propaganda.
  Autor pisze o kamikadze, ale z tego wyszła totalna propaganda. Gorzej, niż za "dawnych" czasów.
  Premier Ukrainy: Jestem kamikadze
 • @Wrzodak Z. 21:34:18
  Tego typu filmy mają tyle z rzeczywistością jak swego czasu obrazy zachęcające do wstępowania do kołchozów. Amerykanie powinni wstydzić się, że takiego lukrowanego szpiega im podrzucono. Nawet Klos nie był tak beznadziejnie pokazywany.
  Jack Strong-czyli mijanie się z prawdą.
 • @Kula Lis 62 09:47:10
  W jednym szeregu Zapora, Pilecki z Kuklińskim, to nie tylko niepoważne, ale i obraźliwe.
  Kukliński-sfilmowany
 • A może warto pomyśleć o faktach?
  Odsyłam do mojego materiału z 26.03.2013 r "Ryszard Kukliński fakty i mity". Jeżeli nie spojrzymy spokojnie na osobę p. K, to za 20 lat znajdą się ludzie, dla których będzie potrzeba wybudowanie budynku dla potrzeb muzealnych. A może do tego czasu Rosjanie odsłonią swoje archiwa i okaże się, że był to dobrze prowadzony przez Moskwę agent.
  Kukliński-sfilmowany
 • @Kula Lis 62 21:35:18
  Wiem, że są takie przypadki, gdy zaślepienie jest ponad prawdą i zdrowym rozsądkiem, ale Pański przypadek jest niemożliwy do wyjaśnienia. Ma Pan do tego prawo, jednak niedopuszczalnym są przy okazji personalne ataki, jakich się Pan dopuszcza na dyskutantów inaczej oceniających zachowanie szpiega, zdrajcy, jakim niewątpliwie według wszelkich encyklopedycznych wyjaśnień był pan K.
  Pańskie rozdrażnienie i ataki personalne jedynie potwierdzają, że najgłośniej krzyczą ci, którzy nie mają racji.
  Kukliński-sfilmowany
 • @Kula Lis 62 17:11:09
  Takie przekonanie i jego bezkompromisowy ton można było usłyszeć w " kto nie z nami, to przeciw nam"
  Dla jednych Wałęsa jest bohaterem, a wielu chciałoby go surowo osądzić. Dla mnie to, co dziś robi władza, jest wielkim bezprawiem i zdradą polskiej racji stanu, zaprzeczeniem haseł "S" oraz działaniem przeciw polskiemu narodowi, natomiast media i cała propaganda uważa nasz kraj za wzór demokracji.
  Jeżeli dla szpiegostwa przeciwko własnemu krajowi szuka się obywatelowi miejsca na piedestale, to pamiętajmy, że w tym samym czasie na rzecz USA i innych krajów NATO zaprzedało się jeszcze kilku innych, więc poszukajmy ich szybko i uhonorujmy. Wykażmy sprawiedliwość w tym względzie.
  Niech Pan raczy ważyć słowa i nie imputuje mi popleczników. Miałem lepsze zdanie o Pańskim pisaniu.
  Kukliński-sfilmowany
 • @trybeus 14:12:56
  Twoja kultura słowa jest porażająca, a możliwość obcowania z innymi zawdzięczasz jedynie wyjątkowej tolerancji panującej na tym portalu.
  Kukliński-sfilmowany
 • Prawda sama się nie obroni
  Dziękuję i życzę dalszych dobrych artykułów.
  „Polskie Drogi” i Rzecz… pospolita
 • @amadeusz2006 12:59:55
  Szanowny Panie. Chętnie się z Panem spotkam.Jednak powinien
  pan zmienić podejście do prawdy. To, co napisałem wynika z ustaw obowiązujących wojskowych emerytów.Ten temat jest delikatny i często polityczne poglądy wypaczają prawdę, w celu uwypuklenia własnej negatywnej oceny.
  Będąc za granicą, nie znając faktów, nie posunąłbym się do tak kategorycznych stwierdzeń. Nie zamierzam wdawać się w polemikę, bowiem, zauważam agresję w Pańskiej wypowiedzi, a ten rodzaj wymiany zdań, nie interesuje mnie.
  Napisałem prawdę, a Pan usiłuje mnie obrażać i tylko dlatego, że różnimy się w tej materii .
  Kombatanci i Weterani
 • Lepiej pisać prawdę
  Autor w swoim krytycznym podejściu do tematu popełnia błędy, które zapewne wynikają z jego odczuć. Proszę zapamiętać, że wojskowi pobierają emeryturę w wysokości 75% ostatniego uposażenia. Ponadto proszę zapamiętać, że po 15 latach służby wojskowej emerytura wynosi 40% ostatniego uposażenia. Ciekawe z jakich dokumentów korzystał autor twierdząc, że służba wojskowa, to tylko siedzenie za biurkiem.
  Sprawa udziału asysty honorowej wymaga oczywiście uregulowania. Nie wiem bowiem w czym lepszy był np. pan X któremu przydzielono kompanię honorową w składzie 40 żołnierzy, a innemu panu Y przydziela się w składzie kilku żołnierzy lub nie przydziela się. Nie można wszystkiego zwalać na wojsko, bowiem mamy cywilnego ministra, cywilna kontrolę nad armią, a bałagan jest rodem z Haszka. A przeciez nie wymaga to większości sejmowej/chociaż i ona jest /, a jedynie odpowiedniego zarządzenia.
  Niestety w naszych elitach jest taka kultura, że lekceważą tych z lewej i tych z prawej. Z pewnością czeka ich ten sam los.Nienawiść, jaka panuje / równiez w tresci tego artykułu/ może tylko pogorszyc sytuację.
  Pozdrawiam
  Kombatanci i Weterani
 • Wstyd Panie JKM
  Portal, to nie jest słup ogłoszeniowy, o czym ciągle zapomina JKM. Nieładnie
  Czat ze mną na NPTV dziś o 12:00
 • Darmowa reklama
  Pan JKM traktuje witrynę jako słup ogłoszeniowy.To nie jest udział w dyskusji i nic tu nie ma do rzeczy dorobek pisarski JKM. Do jest brak kultury i wykorzystywanie bezpłatne portalu do realizacji swoich własnych celów.Powienien sie wstydzić za takie numery.
  Dziś czat o 20:00, w czwartek Piaseczno, w przyszłym tygodniu Podlasie
 • @amadeusz2006 00:49:58
  Bojkot wyborów to najlepszy prezent, jaki możemy sprawić rządzącym.Platforma najchętniej widziałaby opozycję w domu. Oni sami mogą uzyskać jeszcze wyższy wynik wyborczy, a przez to dokonać takich zmian w konstytucji, o jakich nawet sami nie marzyli. Taki głos może wyjść z ust zwolennika PO lub osoby błądzącej. Komu my chcemy pokazać nasz protest? Amerykanom, czy tez tym biurokratom w Brukseli?
  Krajowa Rada Sądownictwa. Komu to potrzebne i po co?
 • To potrzebne swoim
  Dlaczego Pan pyta? Przeciez zna Pan dobrze odpowiedź. To przeciez władza potrzebuje sposobów, by "podziękować" swoim sędziom. Władza widzi, jak sądy łamią prawo, jak sędziowie wykorzystują kodeksy do uprawiania prywaty i bezprawia i władza milczy. Milczenie
  i wysokie apanaże dla wybranych sędziów, to rekompensata za odpowiednie wyroki.
  Ten organ, jakby nie słyszał i nie czytał,że sędziów zaliczono do najbardziej skorumpowanego środowiska.
  Mimo wplywajacych do KRS skarg na złe działanie sędziów, nic sie nie robi w kierunku ukrócenia tego stanu rzeczy. Ale za to prezes tej instytucji awansuje, a wszyscy wokół niego dalej maja się dobrze. Pomimo informowania szefa tej instytucji o nieprawidlowościach dokonywanych przez czlonka tej instytucji, członek pozostaje bezkarny, a następnie też awansuje,
  Bez personalnej wymiany tych wszystkich osób na górze, ten proces bezprawia będzie dalej się pogłębiał, bowiem kolejne pokolenia będą kierowac sie takimi samymi kryteriami i będa wdzięczni swoim mocodawcom.
  Obecny system utworzyl całe tabuny ludzi skupionych w pewnych instancjach, ktore niczego nie wnoszą, ale służą władzy i czerpią swoje korzyści, splacając dlug w postaci świadczenia swoich usług. Ta armia wszelkiego kalibru doradców,pomocników, analityków itd. skupionych przy wszstkich urzedach, to twardy elektorat władzy.
  Szkoda, że żadna partia w swoim programie nie zauważ atego problemu.
  Zamiast KRS można by utrzymać wiele niezbędnych prZedszkoli, żłobków, cZy też nakarmić głodne dzieci.
  Sprawiedliwości sądów, bez wymiany elit sędziowskich nigdy nie będzie. Przestańmy się oszukiwać.
  Krajowa Rada Sądownictwa. Komu to potrzebne i po co?
 • @AdNovum 09:35:35
  Wszyscy się z tym zgadzamy.Każdy u siebie wypowiada te trafne oceny. A dlaczego, nie możemy wspólnie o tym podyskutować i wypracować sposobów zniesienia tego panującego bezprawia. Można czasem odnieść wrwżenie, że jesteśmy jak nasi piłkarze skazani na ładne przegrywanie. Rzadzący ciągle nas o tym przekonują, a my pokornie łapiemy to.
  Referendum Warszawy – Dramat, Komedia czy Oszustwo?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY