Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 168 komentarzy

Kłamstwo przeminie,prawda nie zginie

Adam Zawrat - Prawda, cnota i sprawiedliwość z jednego pochodzą gniazda. Trudno dla nich znaleźć rymowanie.

KTO ZA TO ODPOWIADA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Władza kolejny raz udowodniła, że ma za nic wzorce bohaterów z przed 95 lat, którzy w ciągu dwóch dekad od uzyskania niepodległości z trzech zaborów stworzyli jeden naród.

PODZIELONY NARÓD.

Refleksje po Święcie Niepodległości

Wczoraj byliśmy nie tylko świadkami podzielonych obchodów Dnia Niepodległości, ale kolejny raz zobaczyliśmy ten głęboki rów, jakim został podzielony naród polski. Władza kolejny raz udowodniła, że ma za nic wzorce bohaterów z przed 95 lat, którzy w ciągu dwóch dekad od uzyskania niepodległości z trzech zaborów stworzyli jeden naród.Naszym elitom władzy bohaterowie roku 1918 są potrzebni tylko po ty, by mogli uprawiać swoją propagandę składając przy ich pomnikach kwiaty i wieńce. Z pewnością Prymas Tysiąclecia wolałby, aby zamiast tych kwiatów , pan prezydent przyczynił się do usunięcia symbolu homoseksualizmu z przed Kościoła na Placu Zbawiciela.

Zebrany wokół pana prezydenta tłumek jego wielbicieli w paradnym marszu okazywał radość i wdzięczność, co mogliśmy zauważyć w bezpośredniej transmisji i na dzisiejszych zdjęciach, a wojskowa grochówka z pewnością przebiła tradycje pierwszomajowe. Fakt, że zachęty i apele trafiły tylko do nielicznych, nie wpłynęło na dobre samopoczucie władzy. Nieważne, że w pochodzie najbardziej widać było elity władzy i umundurowanych przedstawicieli wojska, policji, straży granicznej, bowiem głownie liczył się cel, a on został zrealizowany.W określonym miejscu i czasie nie mogli okazywać swojej radości z odzyskania niepodległości inni Polacy.

 

W tym” radosnym” marszu nie pojawili się ci, dla których ciągle brak odpowiedzi o przyczyny i winnych grabieży majątku narodowego, bezrobotni i te ponad dwa miliony emigrantów pomnażających dorobek obcych, nie przyszli rodzice, których wniosek o referendum został wyrzucony do kosza, nie przyszli ci, którzy nie wierzą w propagandowe zapewnienia władz. W tym marszu nie znaleźli się również ci, dla których „sprawa polskiej niepodległości wciąż jest wyzwaniem dla obecnego pokolenia”. To są ci, którzy usłyszeli głos z Krakowa, że podmywane są podstawy naszego Narodu, że atakuje się naszą tradycję, wyśmiewa ją i obraża, że atakuje się rodzinę i polskość , że atakuje się Kościół, że w zamaskowany sposób przygotowuje się grunt pod utratę naszej suwerenności, że skłócając nas ułatwia się Europie wchłoniecie nas do sfederalizowanego tworu. Do tego marszu nie przyłączyli się również ci wszyscy, którzy w dalszym ciągu chcą budować polskie państwo silne gospodarczo, moralnie i silnie militarnie. Oni nie poszli w tym pochodzie bez biało czerwonych flag/ nie miał chyba kto nieść /, w którym wielka cześć oddawano wyremontowanemu z demobilu muzealnemu czołgowi, a który miał przykryć nędzę polskiego wojska. Ciekawe o czym myśleli generałowie i oficerowie WP zagarnięci do tej manifestacji?

Mieliśmy też i inne marsze. W Gdańsku kilka tysięcy osób demonstrowało w sobotę pod hasłami „ Dość lekceważenia społeczeństwa”, „Dość władzy szkodników”. Uczestnicy jak za dawnych lat zażądali przestrzegania dialogu społecznego, obniżenia wielu emerytalnego, wycofania przepisów o elastycznym czasie pracy i ograniczenia stosowania umów śmieciowych oraz wzrostu płacy minimalnej. W Krakowie spokojnie, ale echo tego marszu dotarło do wszystkich zakątków naszego kraju. Z byłej stolicy Polski padło żądanie przywrócenia państwa niepodległego i sprawiedliwego, które zapewni polskim rodzinom szanse, by mogli mieć dzieci. To stamtąd usłyszeliśmy, że „pierwszym krokiem ma być odsunięcie od wpływów i władzy tych, którzy dzisiaj w polską niepodległość, w Naród, w przyszłość naszą godzą”.

 

W stolicy był też Marsz Niepodległości. Widać było w nim całe morze biało czerwonych flag, transparentów i wielu innych patriotycznych symboli.

W godzinach wieczornych kilkadziesiąt tysięcy ludzi zamanifestowało swój sprzeciw wobec obecnej rzeczywistości, dając tym samym odpór propagandzie nawołującej do radosnego świętowania władzy z ludem. Niestety, mimo obietnic, władza całkowicie nie pozostawiła Marszu Niepodległości w spokoju, bowiem obok manifestujących znaleźli się „osobnicy od zadań specjalnych”. W związku z tym doszło do incydentów, które profesjonalnie zmontowane przez media, przedstawiły manifestację w oczach rodaków i całego świata w oczekiwany dla rządzących obraz. Przy wielotysięcznym tłumie, niezależnie od intencji organizatorów, zobaczyliśmy płonący obiekt i wybuchające petardy na terenie ambasady Rosji. Co nam pozostało w dzień po manifestacji? Mamy zawirowanie w stosunkach dyplomatycznych z Rosją, a władza rozpowszechnia obraz chuligańskich zachowań i oczywiście nie łączy to ze swoimi prowokatorami, ale wszystko łączy z Marszem Niepodległości. Jest to kolejna lekcja, która powinna zmusić do pokory organizatorów, bowiem w obecnych uwarunkowaniach, wszelkie uzgodnienia z władzą muszą być profesjonalnie rozpatrzone. Trzeba mieć na uwadze nie tylko przeprowadzenie protestujących ulicami Warszawy, ale trzeba przede wszystkim zabezpieczyć się przed zagrożonymi trasami. Dziś trwa dyskusja, w której dominują straty spowodowane przez protestujących, ranni policjanci, skazani uczestnicy marszu i nikt nie chce zauważyć tego olbrzymiego białoczerwonego pochodu i wyrażanego protestu. A przecież swego czasu Marszałek Piłsudski mówił : „Wam kury szczać prowadzać, a nie w politykę się bawić”. Zresztą organizatorzy nie powinni mieć złudzeń, że władza nie pomoże w przeprowadzeniu manifestacji, a zrobi wszystko, by podłożyć przysłowiową świnię.

Nie zmienia to sytuacji, że z kolejnego Święta Niepodległości wyszliśmy jeszcze bardziej podzieleni. Propaganda może używać sobie z tych młodych, gniewnych i nieodpowiedzialnych organizatorów tego marszu, ale nikt nie może zdjąć odpowiedzialności za to wszystko z panujących. Rosja słusznie podkreśla, że to polskie państwo nie zabezpieczyło bezpieczeństwa ambasady rosyjskiej w Polsce.  To oni przez ponad 20 lat pod szumnymi hasłami zmuszają nas do uśmiechów i radosnego zapominania swojej beznadziejności. To oni ze swoimi kotylionami we własnym gronie zapomnieli o tych, co ich wybrali i nadal świętują swoją radość. Jak długo to jeszcze potrawa?

Adam Zawrat.

 

KOMENTARZE

 • Taka refleksja przy zbezczeszczonym święcie Polaków
  10.11 odbywa się miesięcznica i składanie kwiatów przed pałacem Prezydenta. Uroczystość odbywa się w skupieniu i spokoju. 11.11 PiS jedzie do Krakowa i też im żadni "lewacy", "bojówkarze", "policja" nie przeszkadza. Za to w Warszawie pełna rozróba, "lewacy", "bojówkarze", "policja", "prowokatorzy" niszczą miasto. Chyba zgodzimy się, że ci co burdy wywoływali nie byli Polakami, to jakieś antypolskie pomioty, Polak szanuje swoje święto narodowe, święto wyzwolenia spod rozbiorów.

  Przysłowia mądrością narodu są. A przysłowie mówi, że cygan nigdy nie kradnie w pobliżu swego domu.
 • Naród polski na rozdrożu myśli narodowej i czynu, czyli krajobraz po Marszu Niepodległości
  | że w zamaskowany sposób przygotowuje się grunt pod utratę
  | naszej suwerenności,

  Ależ polska suwerenność dawno została utracona. Zaczęło się od przyzwolenia na grabież polskiego majątku narodowego i doprowadzenie do bankructwa tysięcy przedsiębiorstw, co osiągnięto poprzez "plan Balcerowicza", czyli opartą o "konsensus waszyntoński" receptę Sachsa i Sorosa na stworzenie państwa neokolonialnego. To był pierwszy etap pozbawiania narodu polskiego suwerenności - suwereności gospodarczej, suwerenności dysponowania majątkiem produkcyjnym i zasobami narutalnymi kraju.
  Kolejnym etapem niszczenia tej suwerenności było wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej, wskutek czego ma się docelowo stać wschodnią prowincją Niemiec (w ten sposób realizowana jest hitlerowska idea Wielkich Niemiec [Grossdeutschland]). W tym etapie wziął udział Karol wojtyła i wielu hierarchów. Oni ogłupili naród polski, że idąc do eurokołchozu stana się "krzewicielami wiary katolickiej" w "zlaicyzowanej Europie". Skończyła się ta "rechrystianizacja" dla jednych - zmywakiem w Anglii, dla innych - burdelem w Hamburgu. A dla państwa polskiego - utratą znacznej części suwerenności politycznej i gospodarczej. Szerzej kwestie gospodarcze omówiono tu (bardzo polecam tekst "Dlaczego Polsce nie wolno przyjąć Euro? Dlaczego przystąpienie do Unii Europejskiej zaszkodziło Polsce?"): http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/02/24/dlaczego-polsce-nie-wolno-przyjac-euro-dlaczego-przystapienie-do-unii-europejskiej-zaszkodzilo-polsce/

  | W godzinach wieczornych kilkadziesiąt tysięcy ludzi
  | zamanifestowało swój sprzeciw wobec obecnej
  | rzeczywistości, dając tym samym odpór propagandzie
  | nawołującej do radosnego świętowania władzy z ludem.

  Prosze się nie łudzić, że dano jakikolwiek opór jakiejkolwiek propagandzie. Tak się nieszczęśliwie składa, że Marsz Niepodległości został perfekcyjnie wykorzystany do realizacji celów "republiki okrągłego stołu", o czym można przeczytać w tekście "Naród polski na rozdrożu myśli narodowej i czynu, czyli krajobraz po Marszu Niepodległości" (polecam, to bardzo szczegółowa analiza otoczki medialnej i politycznej Marszu): http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/11/11/narod-polski-na-rozdrozu-mysli-narodowej-i-czynu-czyli-krajobraz-po-marszu-niepodleglosci/


  | Niestety, mimo obietnic, władza całkowicie nie pozostawiła
  | Marszu Niepodległości w spokoju, bowiem obok
  | manifestujących znaleźli się „osobnicy od zadań
  | specjalnych”. W związku z tym doszło do incydentów, które
  | profesjonalnie zmontowane przez media, przedstawiły
  | manifestację w oczach rodaków i całego świata w oczekiwany
  | dla rządzących obraz. Przy wielotysięcznym tłumie,
  | niezależnie od intencji organizatorów, zobaczyliśmy
  | płonący obiekt i wybuchające petardy na terenie ambasady
  | Rosji.

  Trzeba być naiwnym, by wierzyć władzom. A czy nie trzeba być naiwnym, by wierzyć, że tym władzom UWIERZONO?
  Ptasznik z Trotylu napisał o tym tak:
  | Organizatorzy MN sprawiają wrażenie rozgarniętych ale być
  | może jest to mylne wrażenie. Kolejny rok z rzędu utyskują
  | na prowokatorów w kominiarkach a przecież wystarczy
  | wprowadzić żelazny zakaz kominiarek na Marszu. Nosisz
  | kominiarkę toś prowokator i kopa w dupę poza kordon straży
  | porządkowej. Policyjni prowokatorzy nie zaryzykują
  | działania z odsłoniętą twarzą bo taka jest istota
  | prowokacji. Na 100000 uczestników marszu powinno być 5000
  | straży porządkowej, w przeciwnym razie prowokatorzy
  | przechodzą jak nóż przez masło, co mieliśmy okazję
  | zaobserwować

  Można powiedzieć, że prowokatorom policyjnym wręcz ułatwiono robotę.

  | Nie zmienia to sytuacji, że z kolejnego Święta
  | Niepodległości wyszliśmy jeszcze bardziej podzieleni.
  | Propaganda może używać sobie z tych młodych, gniewnych i
  | nieodpowiedzialnych organizatorów tego marszu, ale nikt
  | nie może zdjąć odpowiedzialności za to wszystko z
  | panujących.
  Ależ ci młodzi są władzom niezwykle potrzebni. Właśnie jako straszak naganiający elektorat do KONCESJONOWANEGO JEDYNEGO OPOZYCJONISTY. W jaki sposób - można poczytać tu: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/11/11/narod-polski-na-rozdrozu-mysli-narodowej-i-czynu-czyli-krajobraz-po-marszu-niepodleglosci/
 • Jak zniszczono polski przemysł, pozbawiono Polaków pracy i wygnano ich z Polski
  Byłbym zapomniał o tekście "Jak zniszczono polski przemysł, pozbawiono Polaków pracy i wygnano ich z Polski":

  http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/03/20/jak-zniszczono-polski-przemysl-pozbawiono-polakow-pracy-i-wygnano-ich-z-polski/
 • @Adam Zawrat
  "... obok manifestujących znaleźli się „osobnicy od zadań specjalnych”. W związku z tym doszło do incydentów, które profesjonalnie zmontowane przez media, przedstawiły manifestację w oczach rodaków i całego świata w oczekiwany dla rządzących obraz. ..."

  ---> Znaleźli się ... tak jak i znajdywali się w poprzednich latach. Byli to zwykli prowokatorzy policyjni działający na polecenie premiera i rządu.
  I tu - jeden jedyny raz zgodzę się z Zawiszą Czerwonym - że: "ci co burdy wywoływali nie byli Polakami, to jakieś antypolskie pomioty, Polak szanuje swoje święto narodowe, święto wyzwolenia spod rozbiorów."
 • @Skanderbeg
  "... myślą, że niepodległość można odzyskać, całując w dupę okupanta.
  Nie, to pewnie rozstrzygnie się siłowo. Obalić ten reżim!!!"

  ---> No i muszę się zgodzić w całości. Popieram!
  PS. Osobną sprawą jest, jak bardzo się różnimy w odpowiedziach na pytanie: A co/kto potem? Czyż nie? :)
 • --------- POLITYKĘ Państwa -Narodu planuje się na 100 i tyś lat do przodu -/żydzi/
  ---------- FAKT
  -Churchill dostaje meldunek z ledwie co rozszyfrowanej ENIGMY -miasto 60 tyś.angielskie będzie bombardowane w nocy -i co ?? PRZEGRAĆ bitwę aby wygrać wojnę --Niemcy bombardują bez przeszkód
 • Nie rozumiem jednej rzeczy.
  Dlaczego ludzie miast uderzać w zdrajców i sprzedawczyków,biją się między sobą,szarpią się z policją,atakują ambasady,to idiotyczne i głupie.Przecież cel jest jasny dla każdego,mało tego, cel bezczelnie się prezentuje każdego dnia.Cała para idzie w gwizdek.
 • Przeprosiny
  Komorowski, którego rząd zorganizował atak agentów w kominiarkach na kiosk polskiego policjanta PRZED Ambasadą Rosyjską i spalenie tęczy, powinien przepraszać tylko i wyłącznie za siebie i w imieniu swojego aparatu „bezpieczeństwa”.
 • ---------------- Polacy !!
  -------------------------RADA STARSZYCH -----------------
 • @Bibrus 21:41:47
  Przeczytaj ze 3 * to, co napisałeś i pomyśl, co to są za bzdury!!! Burdy i niszczenie mienia oraz atak na ambasadę przeprowadzili wynajęci bandyci a nie uczestnicy marszu!!!
 • @Czartoryski 22:55:56
  "ps. a jesli IIws byla czescia planu?" - planem człowieka jest urodzić się,
  przeżyć 60 dobrych lat i umrzeć. Ludzie dopiero pod "krechą" zaczynają
  rozumieć całe swoje życie i że żadnych planów stuletnich tak naprawdę
  nie ma. Ciągłość zdarzeń wynika stąd że dochodząc do wieku dojrzałego
  chcąc być na topie świadomie decydujemy się aby naśladować ludzi coś tam sobie dumających przez co zachowujemy ciągłość kogoś myśli i wyobrażeń. Człowiek nie rodzi się z genami politycznie posegregowanymi.
 • pytanie nasuwa się samo.
  Największym problemem dnia Niepodległości 11 Listopada jest brak faktycznego dystansu do rzeczywistości. Ludzie nie wiedzą czy mają świętować polską niepodległość gdyż jesteśmy niepodlegli,
  demonstrować że chcą tej niepodległości ponieważ mówią iż jesteśmy zniewoleni, czy też ustosunkować się do tematu jako wydarzenie historyczne i świętować dokładnie ten jeden dzień w roku.
  - Myślicie że to banały? To powiedzcie czy świętujemy bycie niepodległym
  czy protestujemy bo chcemy zostać niepodległymi?
 • @Stara Baba 02:17:46
  Co Ty stara babo za pierdy opowiadasz. Przeżyć 60 lat i umrzeć? To sobie umieraj jak chcesz, mnie do tego planu nie włączaj. Adam żył ponoć ok 700 lat i jakoś z tego powodu nie narzekał. Mojżesz chyba ok 900.
 • @Zawisza Niebieski 19:57:03
  ZAWISZA ! Przysłowia są mądrością narodów co Swojej Mądrości nie mają.Trafnie spostrzegłeś że Polskie Uroczystości odbywają się ,podobnie jak "Miesięcznica" 10.XI w skupieniu i spokoju. I nie ma tam POLICJI, a to może Dlatego że jej tam Nie Ma ? PIS jedzie do Krakowa.
  I też TAM nie ma Policji, ani Lewaków, ani Bojówkarzy.I nie ma Awantur !!!
  Dobrze to ująłeś. To NIE PIS ściąga te "śmiecie" lewackie do Obchodów Uroczystości :.... " - w Warszawie pełna rozróba,"lewacy", "bojówkarze",
  "policja", "prowokatorzy" niszczą miasto. Chyba zgodzimy się, że ci co burdy wywoływali nie byli Polakami, to jakieś antypolskie pomioty, Polak szanuje swoje święto narodowe, święto wyzwolenia spod rozbiorów."

  Masz całkowitą rację. To również Nie CYGANIE ani ŻYDZI to KAŻDY widzi
  że w Pochodzie , gdzie nie ma Policji jest spokój , ład i porządek.
  Wystarczy że Tylko zjawia się Policja z towarzyszącymi "prowokatorami "
  zjawia się i " Awantura ,lewacy , prowokatorzy......"
  Tak to mało "staropolszczańskie" towarzystwo jak ich nazywasz a wręcz MAŁO Polskie. Winna jest POLICJA i jej Szef Bartłomiej S. który dopuścił aby Polska Policja Państwowa znów stała się "Zbrojnym Ramieniem" Jednej Słusznej Partii, może Jednej SŁUSZNEJ SPRAWY przeciw własnemu społeczeństwu i Narodowi. Tylko że to Mało Polska Sprawa.
  To Jedno. Drugie : zamiast Przysłów, Niech w głowie Ci zagości choćby Namiastka Mądrości.
  Pozdrawiam i Pisz Dalej..
 • @zadziwiony 08:03:13
  A ile tego dorosłego życia masz? Kilka setek lat? Ty wiesz ile byś musiał
  na fryzjera wydać? :-)
 • Wszyscy.
  Farsa w polskim sądzie - kibice sądzeni za antyputinizm
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48255-547091384374074.jpg
  Farsa w polskim sądzie - kibice sądzeni za antyputinizm - niezalezna.pl
  foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
  Prokuratura zmienia zdanie w procesie dwóch kibiców oskarżonych w związku z zamieszkami w dniu meczu Polska-Rosja podczas Euro 2012. Teraz śledczy nie chcą już żadnego odtwarzania w sądzie nagrań z przesłuchań świadków, choć do niedawna sami o to wnioskowali.

  Dowodami przedkładanymi w sądzie przez prokuraturę mają być nagrania rozmów z podsłuchów telefonicznych. Tyle, że zdaniem obrony te nagrania uzyskane w wyniku kontroli operacyjnej nie mogą być w tym procesie traktowane jako dowody sądowe.

  Co ciekawe prokurator Marcin Górski nie potrafił w sądzie przytoczyć przepisu, na podstawie którego uznano nagrania z kontroli operacyjnej za dowody. Dodał zresztą, że uzasadnienie prawne takiej kwalifikacji jest tajne. Sąd przychylił się do jego opinii i przystąpił do odtwarzania innych nagrań - z zeznań świadków w prokuraturze. Tutaj również nie obyło się bez zaskoczeń, ponieważ prokurator Górski po odtworzeniu pierwszego z zapisów stwierdził, że wycofuje się z wniosku o przegląd w sądzie nagrań z przesłuchań, pomimo obiekcji obrony, która wskazywała na poważne rozbieżności między utrwalonymi zeznaniami a protokołami zeznań sporządzonymi przez śledczych.

  Prokuratura oskarżyła Wojciecha Wiśniewskiego i Wojciecha Brauna o pomocnictwo w stosowaniu przemocy na tle narodowościowym, choć po meczu Polska-Rosja dotąd nie postawiła nikomu zarzutów o stosowanie takiej przemocy. - Są zarzuty o pomocnictwo w czymś co nie miało miejsca – zauważa obrońca mec. Olgierd Pogorzelski.

  Procesowi towarzyszy niesłabnące zaangażowanie mediów prokremlowskich z Rosji. W sądzie pojawili się, podobnie jak podczas poprzedniej rozprawy, przedstawiciele telewizji RIA Novosti i agencji Itar-Tass. Korespondent tej stacji telewizyjnej z Moskwy w rozmowie z „Codzienną” stwierdził, że rosyjskie media „relacjonują ten proces rzetelnie” a dopytywany przez nas dodał kilka stwierdzeń wprowadzających w osłupienie: - Państwowe media w Rosji są rzetelne. Nie służą putinowskiej propagandzie a dziennikarze nie odczuwają nacisków ze strony władz – zapewniał rosyjski dziennikarz. Ps. Gdybyśmy mieli władzę w Polsce to powinny tak się zachować jak na rysunku Vitka : http://www.pomniksmolensk.pl/viewpage.php?page_id=86
 • @koniecPOLSKI 08:58:39
  Z pewnością obaj zgodzimy się, że ci co robili rozróby to "młodzież antypolska. Zatrzymany w sprawie spalenia budki przy ambasadzie, choć on się nie przyznaje przyjechał z Radomska, bliżej manifestacji i możliwości celebrowania święta nie było? Jak widzisz, ściągano siły skąd się dało, a ponieważ do wystąpień antypolskich niewielu, stąd skoncentrowano się na zadymach w Warszawie. Ale jak zawsze mówię, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Miejsca zniszczone się odbuduje, kilka osób będzie miało pracę, a i podatnik warszawski nie ucierpi.
 • @Zawisza Niebieski 10:37:30
  Zawisza. Jak Ci mówiłem ,czuję na odległość ! To TE SAME mechanizmy. Zwróć Uwagę na Takie same "elementy" u prowoków. Kurteczki ,czapeczki, plecaczki....a najważniejsze BUTY. Po tym się skur... i poznaje. To kupowane w tej samej hurtowni za jednym i tym samym Zamówieniem. Skąd ich ściągają ,czy wypożyczają ,mniej ważne, choć mogę Ci powiedzieć skąd ich kiedyś "wypożyczali " Oni swoich ubrań "prywatnych " nie chcą niszczyć ,bo na ogół mają już zniszczone.
  W Starych a dobrych czasach wjeżdżały te"busiki "w pasaż między DT
  "Centrum" i wysypywało się towarzystwo wzajemnej adoracji i wsparcia w dżinsach i jednakowych kurtkach a Wszystko obowiązkowo w Addidasach i waliło na Plac Defilad rzucać kamieniami w ZOMO. Nic Się nie Zmieniło. Przecież nie uwierzysz w To że "nagrabiono" specjalnie pod płotem Ambasady liści a jeden do drugiego pół szeptem : - "uważaj bo tam benzyna".... Stare numery i to wychodzi na filmikach z komórki. Młodzi nie wiedzą i nie znają tych chwytów. A POLICJI ani na lekarstwo..
  ...dopiero jak się zapaliło. To z pozycji tylko tele Widza.Tak ! Zawisza.
  POLICJA nie broni Narodu.Policja nie chroni Społeczeństwa Policja Nikogo nie Broni. Policja nie do tego. POLICJA ROBI co jej Każą. Wszystko po staremu.
  Pozdrawiam
  Pisz Dalej!
 • @Zawisza Niebieski
  "Z pewnością obaj zgodzimy się, że ci co robili rozróby to "młodzież antypolska. "

  ---> Z tobą nie zgodzi się żaden normalny człowiek, który ma choćby odrobinę rozumu w głowie! Jesteś rzadkim przypadkiem ślepoty, także umysłowej ... skoro obciążasz narodowców odpowiedzialnością za te rozróby, mając do dyspozycji tyle filmów, które wprost pokazują, skąd wzięli się ci bandyci.
 • @p.e.1984 20:04:14
  Z czerwonymi żadnego paktowania! Latarnie! Sznury! Wieszanie! Paliki!!! To słowa Gan Ganowicza i także moje. Potrzeba nam na dziś dużo takich Gan Ganowiczów. Polecam jego książkę "Kondotierzy" http://sw.org.pl/kondotierzy.pdf Pamiętam, w okolicy lat 88-89 wyszli "Kondotierzy" w II obiegu, szaleństwo zapanowało wtedy, facet opisywał jak w Kongo walczył, w Etiopii (podobało mi się jak opisywał zatrzymanie kolumny ruskich czołgów przy pomocy lawin skalnych - no i to, że dopiero po długim czasie zaglądali do tych czołgów:), mieli jaja). Jak zwykle życiorysy Polaków to gotowy materiał na film. "Pistolet Do Wynajęcia Czyli Prywatna Wojna Rafała Gan-Ganowicza" chyba z 1997 Niechcący posiadam na dysku, także jak ktoś nie znajdzie to służę. http://www.savetubevideo.com/?v=c85eQrEvFCY zapraszam do oglądania o ostatnim Polaku z wielkim charakterem i wielkimi jajami. Trafił z moździerza w ruską ambasadę w stolicy Jemenu Sanie. Hotchkiss-Brandt – francuski moździerz ciężki 120 mm dawał czadu: "Ambasadę sowiecką zniszczyliśmy do fundamentów. Nie przerwałem ognia nawet wtedy, gdy wedle wszelkiej logiki strzały nie były potrzebne." Ciekawe co by zrobił z pedalską tęczą ? Cześć i chwała wspaniałemu Bohaterowi. Walczył z czerwoną zarazą gdzie tylko mógł. Ciekawe, że w dzisiejszej "WOLNEJ POLSCE", nie można kupić w księgarni książek Józefa Mackiewicza i innych autorów. A POdobno jest wolność. Polska jest wolna ... . Widać , że coś tu nie gra, coś nie tak z tą wolnością.. /// Jadwiga Chmielowska o tym Wielkim i z jajami a nie wydmuszkami Polaku.

  Wielka szkoda, że Rafał nie ukończył książki o Oddziałach Wartowniczych, w których służył po ucieczce z Polski. Odkładał na później. W Lublinie pracował z młodzieżą. Próbował przekazać jej swą wiedzę i umiłowanie Ojczyzny. Choroba rozwinęła się bardzo szybko. Nie zdążył. Rak płuc nie dał mu szans. Rafał był bardzo skromnym człowiekiem, nie zżerała go ambicja. Koledzy obawiali się, że jak Ewa Kubasiewicz - szef wszystkich przedstawicielstw zagranicznych "Solidarności Walczącej" wyląduje w Paryżu to Rafał poczuje się "nieswojo". Okazało się, że miałam rację mianując Ewę Kubasiewicz i prosząc Rafała o pomoc dla niej. Dla Gan-Ganowicza skuteczność walki a nie chore ambicje była na pierwszym miejscu. Bardzo się z Ewą polubili. Pierwszy raz spotkałam się z Rafałem jeszcze w Paryżu, w polskiej restauracji, którą się opiekował. Potem wiele razy spotykaliśmy się we Wrocławiu i Warszawie. Wiedział, że naszą wojnę - lat 80. przegraliśmy. Mówił mi - Jadwiga musimy stawiać na młodzież - to ona dokończy to, co myśmy zaczęli i osiągnęli, a co łże elity zaprzepaściły. Lubił słuchać moich opowieści o rozwalaniu sowieckiego imperium przez Wydział Wschodni "Solidarności Walczącej". Poznał Gruzinów, wieloletnich więźniów łagrów. Z jednym z nich znał się jeszcze z Radia Wolna Europa. Pamiętam sprężysty wojskowy krok Rafała, czasem trudno było za nim nadążyć. Niestety śmierć przyszła szybko, zbyt szybko. Cześć Jego Pamięci!
 • @Kula Lis 62
  "Ciekawe, że w dzisiejszej "WOLNEJ POLSCE", nie można kupić w księgarni książek Józefa Mackiewicza i innych autorów. A POdobno jest wolność. Polska jest wolna ..."

  ---> W UBecnej Polsce, witryny większości księgarń pełne są książek, ale głównie autorów, których znamy z mediów z opluwania Polski i Polaków, z deklarowania swojej pogardy wobec naszej historii, tradycji, religii i jednocześnie z podziwiania ruskich kagiebistów z Kremla ... bo przecież nie - Narodu Rosyjskiego!
 • Wszyscy.
  Działacze lewackiej Antify grożą: będziemy was mordować na ulicach. http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48333-548231384526964.jpg
  ​Działacze lewackiej Antify grożą: będziemy was mordować na ulicach - niezalezna.pl
  „Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to, że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób” – mail o takiej treści otrzymali dziś członkowie kilku grup kibiców klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Pod groźbami podpisali się aktywiści skrajnie lewicowej Antify.

  „Wydarzenia z 11 listopada 2013 pokazały że kibice Legii nie są w stanie zapanować nad grupką terroryzujących ich faszystów którzy z pobudek politycznych w barwach Legii napadają min. na kobiety i dzieci. Oświadczamy że w związku z tym zmianie ulegają zasady gry w Warszawie. Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób. Warszawiacy nie będą tolerować faszyzmu w swoim mieście. Jeżeli trzeba będzie was wszystkich wymordować nie zawachamy się żeby to zrobić. Do zobaczenia. ANTIFA WARSZAWA” – napisano w mailu.

  Pisownia oryginalna. Ps. A co na to kurduplowaty "szeryf" "sienkiewiczu", policja, prokurator? czy pedalstwa, lewactwa się nie rusza panie prokuratorze? panowie z KG Policji? To jest chyba groźba karalna? No i grożenie ludziom okaleczeniem tylko z powodu upodobań sportowych, manifestowanych przez noszenie klubowego szalika to właśnie nazizm w czystej postaci. Następni będą polscy patrioci, przeciwnicy zboczeń i lewactwa?
 • @1normalnyczlowiek 11:45:39
  Możesz Kupić w Internecie albo sobie nagrać na Mp3 -kę . O.K. To mało ?
  Wiesz kiedy to "normalnie" poczujesz się jak w Wolnej Polsce ?
  Wtedy jak bedziesz sobie szedł wzdłuż "wystaw" i na którejś ujrzysz taki
  jakbyś chciał/mógł sobie kupić ; mały czy większy rewolwerek/pistolecik....i nie dlatego że Potrzebujesz ,tylko po prostu że możesz.
  Wtedy Mając taką świadomość, idąc dalej Świat wyda Ci się jakiś taki Twój,pogodniejszy i Weselszy. Jesteś bogatszy o Wiedzę ,że kłania Ci się znajomy policjant na rogu ulicy i tylko dlatego ze płacisz na niego Podatki. Spostrzegasz Ekspedienta w sklepie ,mówi Ci dzień Dobry i zaprasza do kupna bo ;Przywieźli świeże bułeczki. Potem w urzędzie czy w Banku nie dają Ci czekać i błyskawicznie załatwiają Twoje sprawy. Nawet sam Burmistrz mówi ; Dzień Dobry . Ładną Mamy pogodę i uśmiecha się Przyjaźnie, bo Wie że głosowałeś na Niego i Będziesz,
  prawdopodobnie a nawet z pewnością.
  Widzisz na Czym Polega Wolność? Na Tym że ONI wszyscy wiedzą ,że TY niekoniecznie musisz ale możesz .Dlatego są Grzeczni ,Usłużni Spolegliwi i Przyjacielscy.Wcale nie Dlatego że ty Masz,ale możesz .Możesz się zdenerwować że nie wykonują tego co Powinni ,a są od tego przecież Jak D..a od Sr..ia ! i lepiej nie ryzykować bo mogą na tym stracić.
  I Dopóki taka Sytuacja Ci się nie Zdarzy to Ty Nie masz Prawa Bronić
  swoich spraw, Domu, Rodziny i Majątku. Nie masz Prawa Decyzji co do swojego życia i mienia.
  Ciebie i Twoich Spraw ma Bronić URZĘDNIK od Premiera poczynając na Parkingowym kończąc.Jesteś Więc NIEWOLNIKIEM tych co cię "Bronią".
  Tylko czy czasem to ONI się Ciebie nie boją bo Wiedzą że nie są w porządku ,nie robią tego co do nich Należy a Ty się tym Denerwujesz .
  Dopóki więc "Władza" Boi się Obywatela to jest to Nie Twoja " Władza"
  a Ty nie Masz Prawa być Wolny.
 • @koniecPOLSKI
  "Możesz Kupić w Internecie albo sobie nagrać na Mp3 -kę . O.K. To mało ?"

  ---> Ależ mój komentarz akurat nie dotyczył nierównych możliwości promocji, dostępu, sprzedaży ... własnej twórczości. Wyraźnie napisałem:

  "... witryny większości księgarń pełne są książek, ale głównie autorów, których znamy z mediów z opluwania Polski i Polaków, z deklarowania swojej pogardy wobec naszej historii, tradycji, religii i jednocześnie z podziwiania ruskich kagiebistów z Kremla ..."

  Chodzi o to, że Cały proces związany z twórczością, od pomysłu, pisania książki, aż do jej sprzedaży i podziału zysków, łącznie z gażą "Autora", jest nie tylko sterowany, ale i finansowany od początku do końca przez przychylne Autorowi środowiska, osoby lub instytucje, również państwowe! I to wszystko dzieje się NIE DLATEGO, że mamy do czynienia z potencjalnym noblistą, ale TYLKO i WYŁĄCZNIE dlatego, że "Autor" zasłużył się chwaleniem władzy, działań określonych osób oraz głównie opluwaniem Polski, Polaków, przeciwników Partii Rządzącej ...!!! Tacy, nie tylko dostają profity w postaci stanowisk, funkcji, czy wprost KASY. Niestety, oprócz tego robi się z nich autorytety, by gawiedź mogła mówić: Patrz! ON na pewno prawdę powiedział o "tych tam", bo ON taki mądry jest, ON nawet napisał wiersz, utwór muzyczny, książkę, scenariusz, wyprodukował film, zagrał koncert ... tylko że ten ON, nigdy (w określonym czasie) by tego nie zrobił, gdyby najpierw nie wystąpił ileś razy w mediach i nas nie opluł! Popatrz jak się szmaci taki Daukszewicz - kiedyś wspaniały człowiek i Artysta - od długiego już czasu robiący z siebie idiotę w "Szkiełku kontaktowym", obok równie pajacującego i zakłamanego Miecugowa. A to tylko jeden z setek przypadków, dotyczący także aktorów, malarzy, reżyserów, filmowców, muzyków, kabareciarzy ... oraz ludzi z tytułami naukowymi (lub bez) spoza działalności artystycznej. Powiedz. Dlaczego jeden z największych szkodników polskiego prawa, Andrzej Zoll, wydaje sagę o swojej rodzinie??? Oczywiście ma do tego prawo, jeśli to robi za swoje pieniądze. Ale czy to są tak do końca jego uczciwie zarobione pieniądze, skoro pochodzą z naszych podatków a idą na szkodliwą dla państwa działalność ...

  "Wiesz kiedy to "normalnie" poczujesz się jak w Wolnej Polsce ?
  Wtedy jak bedziesz sobie szedł wzdłuż "wystaw" i na którejś ujrzysz taki
  jakbyś chciał/mógł sobie kupić ; mały czy większy rewolwerek/pistolecik....i nie dlatego że Potrzebujesz ,tylko po prostu że możesz."

  ---> Każdy ma prawo inaczej widzieć poczucie wolności. Skłaniałbym się jednak do patrzenia, nie na ersatze, nie na "pistoleciki", ale na imponderabilia, choćby właśnie takie:

  "Dopóki więc "Władza" Boi się Obywatela to jest to Nie Twoja " Władza"
  a Ty nie Masz Prawa być Wolny."

  Trzeba tu tylko trochę uściślić, że "władza"/urzędnik, z jednej strony BOI SIĘ obywatela, żeby ten nie odkrył jej/jego niekompetencji a z drugiej strony w ogóle SIĘ NIE BOI obywatela, bo doskonale wie, ze jeżeli nawet coś pójdzie nie po myśli, to i tak praktycznie nie poniesie żadnych konsekwencji, że zawsze znajdzie się "ktoś", kto mu zapewni miękkie lądowanie, w podzięce za wcześniejsze "zasługi/przysługi!
 • @1normalnyczlowiek 12:43:53
  Widzisz .! Oni mogą Co Chcą , a Ty musisz się w Swoim Kraju , nieswoim Państwie stosować do poleceń ,przepisów i ustaw które Decydują za Ciebie co ty Masz Prawo chcieć, Mieć , Robić , Czytać, Słuchać , Pisać, Jeść i td.
  itp., Co tobie Wolno, czego Nie Wolno - To ONI Decydują Nie TY.
  To Gdzie ta Twoja WOLNOŚĆ ?
  Książka czy "pistolecik" to tylko takie symbole Wolności których Ty Mieć
  nie Możesz ,nie Powinieneś bo Mógłbyś zrobić sobie Nie daj Boże Krzywdę ;
  na Rozumie albo na Ciele więc Nie możesz Mieć - To ONI się tak Martwią o Ciebie.!
  Rozumiesz? .
 • @koniecPOLSKI
  "... Ty musisz się w Swoim Kraju , nieswoim Państwie stosować do poleceń ,przepisów i ustaw które Decydują za Ciebie co ty Masz Prawo chcieć, Mieć , Robić , Czytać, Słuchać , Pisać, Jeść i td. ... To ONI się tak Martwią o Ciebie.!"

  ---> Cieszy mnie, że się ze mną zgadzasz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY