Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 172 komentarze

Kłamstwo przeminie,prawda nie zginie

Adam Zawrat - Prawda, cnota i sprawiedliwość z jednego pochodzą gniazda. Trudno dla nich znaleźć rymowanie.

Kukliński-sfilmowany

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Można pisać poematy, kręcić filmy, ale żadna propaganda nie może znaleźć uzasadnienia, by każdy obywatel w ramach krytyki systemu, jaki panuje w jego kraju, miał podstawy do zdradzania wrogowi żywotnych informacji w zakresie obronności,

Bohater, czy zdrajca?

Autor „Pokłosia” i „Psów” zapisał sobie w pamiętniku  kolejny film, a nam podrzucił nowy  przedmiot do sporów. Patrząc na temat oczami obcokrajowca, to można odnieść wrażenie, że wygląda to tak, jakby inwestorowi tego filmu bardziej zależało na zwykłym jątrzeniu i dalszym dzieleniu polskiego społeczeństwa, niż optymalnym dzieleniu środków na kulturę. Trudno nie wyciągać takich wniosków skoro przy obecnym kryzysie, braku pieniędzy prawie na wszystko, lekką ręką wydawane są pieniądze na rzeczy bardzo przeciętne pod względem wartości artystycznej, ale mające w negatywnym świetle ukazać część społeczeństwa i tworzyć na siłę ze zdrajców bohaterów.

Musi dziwić fakt, że dla Traugutta, czy Kościuszki, nie ma pieniędzy, nie ma reżyserów -a jeśli są, to odcina się ich od kasy - natomiast to wszystko, co jest jedynie dla nas wstydliwym i politycznym wydarzeniem, poprzez „niewidzialną” rękę władzy, otrzymuje niezbędne środki na realizację. Przecież wspomniane na wstępie dwa filmy zapisały się głównie w pamięci krytyków, którzy pisali recenzje na zamówienia, by dolać oliwy do ognia i jeszcze lepiej skłócić dyskutujących, ale to właśnie temu reżyserowi zapalono zielone światło.

Obrońcy pułkownika K, „bohatera” nowego filmu usiłują wspomagać się rosnącym procentem, pozytywnych ocen amerykańskiego szpiega w polskim mundurze, jednak jakby przez zapomnienie nie zauważają, że wśród tych, co negatywnie ocenili ten postępek z każdym rokiem szeregi robią się coraz rzadsze, natomiast wyhodowane na jednostronnej propagandzie pokolenie, wchodzące do dorosłego życia, w swej nienawiści do przeszłości i wojska, wszystko uważa za złe. Propaganda na rzecz pana K bardzo często podpiera się opiniami agentów amerykańskiego wywiadu. Rzecz w pełni zrozumiała, bowiem byłoby wręcz sensacyjne, gdyby to w Moskwie pisano laurki na temat polskiego szpiega.

W tej całej sprawie niezrozumiały jest ponadto agresywny ton kampanii propagandowej, której realizatorzy zapominają, że nie wszyscy muszą być fanami pewnych zachowań i swoje dotychczasowe oceny zachowują niezmiennymi. Jeżeli szpieg może być prawym człowiekiem dla państwa na rzecz którego zbiera i przekazuje określone wiadomości, to w polskiej historii nie było przypadku, by polski oficer zdradzający tajemnice wojskowe, łamiący przysięgę wojskową był zaliczony do bohaterów narodowych. Trzeba w tym miejscu zapytać, obok jakich polskich bohaterów należałoby pan Kuklińskiego postawić?

Można pisać poematy, kręcić filmy, ale żadna propaganda nie może znaleźć uzasadnienia, by każdy obywatel w ramach krytyki systemu, jaki panuje w jego kraju, miał podstawy do zdradzania wrogowi żywotnych informacji w zakresie obronności, tylko dlatego, że nie zgadza się z tym co się dzieje wokół niego. Propaganda ma to do siebie, że zmienia się w zależności od decyzji polityków. Jeżeli nawet obecnie, były pułkownik WP uważany jest przez rządzących za bohatera, to jak pamiętam, nawet prezydent naszego państwa nie zaliczał go do tego typu ludzi i jak sądzę w przyszłości też może być inna, właściwa ocena jego działalności.

Gloryfikując dokonania RK pamiętajmy również i o tym, że przez całe swoje dorosłe życie wpisywał się w normy swego państwa i akceptował bez zastrzeżeń  wszystko to, co się wówczas w wojsku i w kraju działo, nie przejawiał żadnego sprzeciwu, a jednocześnie pełną garścią czerpał wszystko, co było w jego zasięgu. Nie narażał się na więzienie za okazywanie sprzeciwu, ale z pensji pułkownikowskiej mógł pozwolić sobie na zakup willi w centrum stolicy i organizację wypraw jachtowych za granicę. Trudno zrozumieć, że kontrwywiad tego wszystkiego nie widział??

Istniejąca w tamtym czasie opozycja też była przeciwna ówczesnej władzy, jej przedstawicieli odczuwali osobiste represje, ale nikomu z nich nie przychodziło do głowy, by w swoim proteście dojść do współpracy ze służbami obcego wywiadu, by oficer WP udokładniał cele do uderzeń jądrowych dla wrogiego wówczas państwa. Szpiegowanie na rzecz obcych zawsze było. Jeżeli nawet Kukliński uznał, że miał prawo, w imię swoich racji do współpracy z CIA, to ja mam prawo uznać to za zdradę własnego kraju i niedopuszczalne postępowanie. Nie zauważyłem by znany szpieg rosyjski Richard Sorge , obywatel niemiecki, był za Odrą zaliczany do narodowych bohaterów, ponieważ przyczynił się do klęski niemieckiego faszyzmu.

Chciałbym, by dyskusja nad tym filmem spowodował, że polska kinematografia wreszcie sięgnie po autentycznych polskich bohaterów i nasza młodzież będzie wychowywana na autentycznych bohaterskich wzorcach.   

Adam Zawrat

 

KOMENTARZE

 • Nie bohater nie zdrajca
  a zwykła q_wa pospolita.
 • no proszę
  ...rusofile wyszły z nor i pieją w timbre Gówna Wyborczego ...ajajajajajjjjjj
 • @nikander 13:16:58
  ...proszę jaka kultura...ciekawe gdzie byś nikadruś sadził te winogronka, jakby nie Kukliński...powinieniś leśny dziadku zamknąć japę i nie kompromitować się...ciekawe jakie miałeś pseudo za komuny...pasowałoby żeby cię ktoś zlustrował w końcu...i opublikował na neonie...dowiedzielibyśmy się jaką funkcję pełniłeś onegdaj...
 • @trybeus 14:07:32
  A to tutaj to "rusofilstwo"...
  A gdzie konkretnie?
 • sfilmowany ,a inni w cieniu
  "Istniejąca w tamtym czasie opozycja też była przeciwna ówczesnej władzy, jej przedstawicieli odczuwali osobiste represje, ale nikomu z nich nie przychodziło do głowy, by w swoim proteście dojść do współpracy ze służbami obcego wywiadu"

  autor nie wie nic o pieniądzach z USA na "solidarnośc "? ktore naprawdę poslużyły do odbudowy siatki Mossadu w Polsce ?
 • @SpiritoLibero 14:22:57
  " Jeżeli nawet Kukliński uznał, że miał prawo, w imię swoich racji do współpracy z CIA, to ja mam prawo uznać to za zdradę własnego kraju i niedopuszczalne postępowanie."

  to cytat pana Zawrata...czy służył w LWP ?
 • @trybeus 14:30:25
  Każdy zdrowy mężczyzna służył wtedy w LWP sieroto!
 • @Stara Baba 14:34:01
  ...oczywiście zjadłem dopisek "jako oficer"...nie podniecaj się :))
 • @trybeus 14:30:25
  Też tak uważam jak Pan Zawrat.
  I służyłem w LWP. Całe 2 lata. Jestem w związku z tym "rusofilem"?
  Ale ty smyku nie załapałeś sie...
 • @SpiritoLibero 14:42:25
  ...koty się nie liczą...służyłeś jako oficer ??:)))
 • @Stara Baba 14:34:01
  Ośmielę sie sprostować - trybeus nie jest sierotą. (prędzej mentalną) Pisał o swojej Mamie.
  To jest ten typ co to myśli, ze Polska została poczęta pod okrągłym meblem.
 • @trybeus 14:44:51
  Nie kolego, byłem jednym z trzech żołnierzy w kompani, którzy nie dorobili sie nawet jednego peta. Postawiłem to sobie za pkt honoru i udało sie mimo wielokrotnych prób awansowania.

  Kukliński był oficerem a to tylko pogarsza jego sytuację.

  PS. "Kotem" byłem jedynie przez 6 miesięcy.
  Twoja wiedza o LWP jest dogłębna i porażająca...
 • duża lódz i dom
  tylko trep na stanowisku- d-ca jednostki ,kwatermistrz i zorganizwana grupa mogła kraść w LWP by się "dorobić".trepy mieszkaly w blokach .to co trepy pojedyńcze mogly ukraść starczało na "dostatnie' imprezowanie co tydzień.
 • Moim zdaniem
  Po WWII właśnie w takim a nie innym grajdole nasza ojczyzna się znalazła i nie ma co wydziwiać gdyż nic nie mogliśmy zmienić.
  Do takiego stanu przysłużył się także nasz kochany Zachód.
  Jaka PRL by nie była, była to nasza ojczyzna bo innej nie mieliśmy.
  Pomijając dawny UB gdzie służyło z nadania wielu pospolitych i politycznych bandziorów inne instytucje były na tyle nasze na ile pozwalały warunki.
  Kiedyś zadałem pytanie i znowu je powtórzę.
  Która z organizacji była lub jest polska?
  CIA
  MI 6
  Mossad
  BND
  KGB
  SB
  GRU

  To samo odnosi się do Armii Wojskowej.
  Która mimo niesprzyjających okoliczności była nasza?
  - LWP
  - czy może inna?

  Proszę pamiętać ze w tamtych czasach LWP miał pomad 90 % poparcia Narodu Polskiego.Tam służyli nasi bracia, ojcowie i przyjaciele. Z tej Armii mimo politycznych wpływów Moskwy byliśmy dumni i wdzięczni za niesioną w przypadkach żywiołów np: powodzi pomoc.
  Nie ma wytłumaczenia dla Kuklińskiego. Zdradził obcym służbom nas wszystkich! Naszych ojców, braci i kolegów.
  Mam w "głębokim poważaniu" obelgi pajaców wyzywające od "sovieticus". Proszę pamiętać jedną rzecz, to naród decyduje kto jest jego bohaterem. Kukliński ma od większości narodu kciuk w dól!
  Niech pomniki temu panu stawia CIA a nie Polska. Zatrważającym jest
  to że 25% Polaków tego nie pojmuje lub nie chce zrozumieć a za 10~15 lat ludzi pamiętających tamte czasy już nie będzie. Wtedy to media pokroju Onet wpoją młodemu pokoleniu że zdrajca jest naszym bohaterem.
 • @Stara Baba 15:06:22
  Pełne poparcie.
  Szczekaczy typu trybeus - olać!
 • "Trzeba w tym miejscu zapytać, obok jakich polskich bohaterów należałoby pan Kuklińskiego postawić?"
  obok Kuklinowskiego !
 • @trybeus 14:12:56
  Mogę Cię zapewnić oficerze watykańskiej agentury, że żaden pedał w czarnej sukience nie śmiał się do mnie zbliżyć.
  Powiedz ile trzeba wazeliny aby wejść amerykańcom do dupy? Od dawna tam siedzisz, to chyba wiesz.

  Ot, to myślę o takich "patriotach" jak Ty..
 • ------------- z lotu ptaka
  - co nam Polakom PRZYNIOSŁA współpraca Kuklińskiego z amerykańskim wywiadem

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Zydowscy-bankierzy-swiata-tajny-syndykat
 • autor, @
  Filmu nie oglądałem. Natomiast sprawa płk. Kuklińskiego jest trudna dla jednoznacznej opinii.
  Zaznaczę, że mam stopień ppor. rezerwy (aby wyjaśnić wątpliwości).

  Pytanie zatem odnośnie Kuklińskiego brzmi: komu przysięgał
  - czy Narodowi Polskiemu
  - czy towarzyszom broni.

  Jeśli przysięgę traktował jako służba Narodowi - wątpliwe jest uznanie go za zdrajcę.

  Jesli to drugie - sprawa jest ewidentna - zdradził.

  Czy zachował wierność Narodowi?
  Plany sowieckie zakładały, że nastąpi , po ataku, kontruderzenie atomowe, które dotknie zaplecze atakujących wojsk. To miało być na terenie Polski.
  Jest mapka z miejscami zakładanych uderzeń.

  Jakie straty ponieśliby mieszkańcy Polski? Prawdopodobnie około połowy stanu osobowego, czyli kilkanaście milionów Polaków by zginęło, bądź zostało napromieniowanych (to chyba nawet gorsze niż śmierć).

  Czy mając wiedzę o planach i zamierzeniach - było jego obowiązkiem próbować zapobiec?
  (Mało kto pamięta, że jesienią 1978 , może 76, też już nie pamiętam, odbyły się manewry na Białorusi w których brało udział kilka tysięcy czołgów. Zachód "s...ł" z przerażenia, bo wyglądało to na to, że za chwilę "pójdą na Zachód". Skończyło się Afganistanem).

  Kukliński ujawnił te plany (choć one w zarysie były znane). Jego największym wyczynem było ujawnienie stanowisk dowodzenia armii sowieckiej na czas wojny. To eliminowało możliwość kierowania działaniami.

  To jest główny akt zdrady.

  Tyle, że to wyeliminowało możliwość rozpętania wojennej zawieruchy.
  Za to chwała płk. Kuklińskiemu.

  Epilog.
  Nasz "patriotyczny PiS" - zabiegł i dalej zabiega o "tarczę" ulokowaną w Polsce.
  W przypadku konfliktu - pierwsze uderzenie idzie "w oczy i uszy" - czyli tego rodzaje instalacje.I nie są to środki konwencjonalne.
  Ile osób zginie przy ataku nuklearnym?
  Wszyscy w kilkunastokilometrowym otoczeniu.

  To dlatego postawa płk. Kuklińskiego jest "kontrowersyjna".
 • Tu się stawia podstawowe pytanie
  1.Czy PRL to wolna Polska,
  2.Czy PRL kolonia wasalna imperium zła.

  Ja skłaniam się dla 2 alternatywy,Bo przecież Polska nie mordowała by swoich bohaterów, patriotów. Jak zaczęło okupacje Polski przez imperium zła cnu.
 • @trybeus 14:12:56
  Twoja kultura słowa jest porażająca, a możliwość obcowania z innymi zawdzięczasz jedynie wyjątkowej tolerancji panującej na tym portalu.
 • -------------- a gdyby tak -sięgnąć do praprzyczyny
  ---------w którym miejscu rozeszły się drogi SŁOWIAN ----------
  - i pomimo wszystkiego SCALIĆ się - dla PRZETRWANIA

  ---------------to PRAWDA 1 STRONY
  http://www.youtube.com/watch?v=FHyGa92gap8

  --------------- tu 2 prawda -DOPIERO CO ODKRYWANA

  http://www.youtube.com/watch?v=BCixlhn1XCM&list=PLb6S-JbDo2qKqg2MGQD6vTGj1xVCkXkkm
 • @ninanonimowa 16:43:22
  Że też bierzecie to do siebie,na pewno tak się czujecie 100% Polakami?
 • @Atanatari 14:55:10
  PRL był po stokroć bardziej polski niż 3 RP.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:51:38
  "Plany sowieckie zakładały, że nastąpi , po ataku, kontruderzenie atomowe, które dotknie zaplecze atakujących wojsk."

  a mógłby Pan nam objawić, co zakładały plany amerykańsko-brytyjskie?

  zapewne chcieli bombardować Francję.
 • Postac tragiczna
  Jedno jest pewne: wojna nie wybuchla. Nie wiemy, czy doszloby do niej, jesli Kuklinski nie zdecydowalby sie na przekazanie dokumentow, ale faktem jest, ze wojna nie wybuchla. Czy ktos z naszych zolnierzy lub cywili, stracil z tego powodu zycie? Czy zostala urazona tylko nasza duma, honor - ktorymi sobie wycieramy geby, a tak naprawde zapomnielismy juz dawno, co te slowa znacza. To jemu zabili synow - zaplacil cene i musial z tym zyc. Bzdura jest wypominanie Kuklinskiemu, ze korzystal z przywilejow zwiazanych z jego stanowiskiem - to ze postanowil zrezygnowac z tego, majac zapewniona dostatnia przyszlosc dla siebie i rodziny, swiadczy raczej o tym, ze inne wartosci byly mu blizsze. Osobiscie, bylbym bardziej ostrozny w rzucaniu kamieniami - ludzie jednak lubia wcielac sie w sedziow i katow - szczegolnie, jesli maja tak jaskrawy przyklad "bohater/zdrajca".
 • @Amarant 18:13:26
  Bardzo rozsądne zdanie ! -pamiętam jak kłóciłam się o Wałęsę , nawet śmiertelnie pogniewałam się- broniąc go :))
 • -----------NIGDY nie jest TAK !!! jak myślisz ,że jest
  http://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html
 • @nikander 13:16:58
  *
  "a zwykła q_wa pospolita."

  rozumiem, że to o sobie piszecie...
 • @Stara Baba 15:06:22
  napisał:
  "LWP miał pomad 90 % poparcia Narodu Polskiego"

  Oczywiście towarzyszu.
  Tego sowieckiego narodu takiego jak zbrodniarze z NKWD Gomułka i Bierut, Minc czy Różański i Radkiewicz i Światło — przywiezionego do Polski na czołgach przez waszego ukochanego tow. Stalina i służącego kolejno w zbrodniczych NKWD-owkich morderczych dla Polskich patriotów: NKWD, stalinowskiej Informacji Wojskowej, Departament X MBP oraz UB, WSI czy innych sowieckich orgnizacji w PRL...
 • ----------KTO SKORZYSTAŁ ?? ten WRÓG
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-pierwsze-oficjalne-blokady-internetu-2014-02
 • Gdy był poruszany temat Pułkownika z ust pracowników Sztabu Generalnego WP występowała biała piana.
  *
  (...)
  Bariera strachu przed tematem Kuklińskiego była, i jest jeszcze, w Polsce tak wysoka, że nawet Profesor Szaniawski zrezygnowany konstatował w liście odręcznie napisanym do mnie z 22 września 2009 r. :
  Pułkownikowi wystarczy ten krzyż, który ma na grobie w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach, ale dla edukacji i wychowania młodego pokolenia Polaków ważne jest, aby wiedzieli, że Rzeczpospolita pamięta o swoich bohaterach nawet po ich śmierci.

  Sam, nie raz, w bezpośrednich rozmowach miałem okazję obserwować reakcję pracowników Sztabu Generalnego WP z czasów Kuklińskiego, i nie tylko z tego okresu. Gdy był poruszany temat Pułkownika z ich ust występowała biała piana. Ze względu na swoje wybory życiowe nigdy nie pogodzą się oni z oddawaniem Kuklińskiemu należnej mu czci. (...)

  Przy okazji, zachęcam do odwiedzin Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego, która mieści się na tyłach Katedry Św. Jana na warszawskiej Starówce, pod adresem
  Warszawa ul. Kanonia 20/22

  Czynna jest we środy i w piątki w godzinach 15-18 oraz w soboty i w niedziele w godzinach 12-17. Wstęp bezpłatny. Izbę prowadzi obecnie syn Profesora Józefa Szaniawskiego, Pan Filip Frąckowiak.

  Piotr Junker

  za: http://wpolityce.pl/artykuly/73413-pulkownik-kuklinski-moja-opowiesc-moim-marzeniem-bylo-poznac-osobiscie-pulkownika
 • @SpiritoLibero 14:49:58
  Bo trybeus to za wojakami pewnie latał i krzyczał panie daj suchara .
  To był jego kontakt wojskiem. A właściwie chyba nawet nie latał bo jest za młody.
 • @Atanatari 14:55:10
  Czyli ja służąc przez dwa lata, sypiając na poligonie pod pałatką przy minus 15 to zdrajcą byłem? Chyba rozum Ci odjęło.
 • @zadziwiony 20:10:55
  napisał:
  "sypiając na poligonie pod pałatką przy minus 15 to zdrajcą byłem?"

  Nie, nie zdrajcą...

  Byłeś tylko mięsem armatnim w sowieckim LWP dowodzonym przez sowieckich agentów i zbrodniarzy Jaruzelskiego czy Kiszczaka,

  Zbrodniarze zbierali sowieckie błyskotki na piersiach — tow. Jaruzelski ma ich już piękną kolekcję — a młodzi Polacy w mundurch LWP mieli ginąć atakując Europę Zachodnią

  Gdyby w PRL-bis istniała jakakolwiek sprawiedliwość — to tow. Jaruzelski jako sowiecki zbrodniarz, już dawno byłby skazany

  Członkowie komunistycznych, sowieckich partii w PRL zwanych PPR i PZPR oraz zbrodniczych służb bezpieczeństwa tych partii — popełnili w PRL dziesiątki tysięcy zbrodni komunistycznych przeciwko Narodowi Polskiemu, a także i zbrodni przeciwko pokojowi oraz ludzkości.

  Gdyby w PRL-bis istniała jakakolwiek sprawiedliwość — to tow. Jaruzelski jako komunista, sowiecki agent i sowiecki generał, a jednocześnie nadzorca bandytów odpowiadający za zbrodnie dokonywane przez tajne służby w PRL — już dawno byłby skazany razem ze swoimi zbolszewizowanymi wspólnikami i podwładnymi bandytami z SB oraz innych tajnych sowieckich służ w PRL. Wszyscy oni byliby skazani za swoje czyby kryminalne przeciwko Polakom oraz zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu…
 • Sowieckie i rosyjskie ordery tow. Jaruzelskiego za wieloletnią i wierną służbę sowieckim zbrodniarzom z moskiewskiego Kremla...
  @
  Sowieckie i rosyjskie ordery tow. Jaruzelskiego za wieloletnią i wierną służbę sowieckim zbrodniarzom z moskiewskiego Kremla...

  Order Lenina (ZSRR) – 1968 i 1983

  Order Rewolucji Październikowej (ZSRR) – 1973

  Order Czerwonego Sztandaru (ZSRR) – 1978

  Order Przyjaźni Narodów (ZSRR) – 1973

  Medal za Zdobycie Berlina (ZSRR)

  Medal „100-lecia urodzin Lenina” (ZSRR) – 1970

  Medal za Zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR)

  Medal 20-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1972

  Odznaka 25-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1970

  Medal 30-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1975

  Medal 40-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1985

  Medal 50-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1968

  Medal 60-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1978

  Medal 70-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1988

  Medal Żukowa (Rosja) – 1996

  Medal 50-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (Rosja) – 1995

  Medal 60-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (Rosja) – 2005

  Za: Wojciech Jaruzelski, Wikipedia

  — Warto zwrócić uwagę na medale 50-, 60- i 70-lecia sił zbrojnych Związku Sowieckiego oraz "Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945" wręczane są tak, jakby tow. Jaruzelski ciągle był w czynnej służbie właśnie w tych sowieckich siłach moskiewskich zbrodniarzy...
 • Czy jest na sali psychiatra?
  Jeden bloger ma napady.
 • @SpiritoLibero 20:37:11
  napisał:
  "Jeden bloger ma napady"

  Czyżby był to ten używający spirytusowego nicka?
  Mocno współczuję w takim razie...
 • @Andy-aandy 19:34:05
  Z pana patriota tylko głowa nie ta.

  Napisał pan kiedyś o wiosce na północy Polski która do dzisiejszego
  dnia podzielona jest na "sowietów, "polidrukow" oraz innej maści ruskich agentów" jak to pan lubi nazywać i ludzi czczących bohaterskich partyzantów. Ci pana "sowietikus" ze wsi to rodziny wdów i sierot po nieprawdopodobnie ku...ewskiej w następstwach akcji partyzantów zabicia jednego nielubianego folksdojcza za którego jak to było pewne
  i w zwyczaju niemieckim natychmiast rozstrzelano ponad 100 chłopa
  ze wsi. Pan tego dowódce partyzantów nazywa bohaterem a ja powiadam ze te ponad 100 wdów i ponad ~ 300 sierot (synów i córek) po zamordowanych z powodu bezsensownej akcji idiotów, mieli by moralne prawo złapać i powiesić na pierwszym drzewie tego pana bohatera.
  Tak wiec wiedz pan ze wycierasz sobie patriotyzmem gębę a tak naprawdę jesteś ze swoim fałszywym umiłowaniem ojczyzny nikim.
  No bo kto jak nie "nikt" stawia za przykład czyny godzące w Naród.
  Bez poważania, żegnam pana.
 • @Stara Baba 21:09:13
  Dla mnie to jakiś świr albo stary sfrustrowany ubek, który na starość chce swoje winy zmazać. Neofici są najgorsi.
  A powiedz mu Pan, ze rewolucję bolszewicką zrobili eskimosi to Pana zje żywcem. Bo przecież to złe ruskie byli...
 • @SpiritoLibero 21:17:37
  ...neofici są najgorsi ? ...zapytaj jeznacha...wot zagwozdka :))...spirytusowa dulszczyzna...czekam z niecierpliwością na posta Żorża na jakiej pozycji jest Nowy Kurnik...może już osiągnął pułap po obszczekaniu Kuklińskiego..kto wie :))
 • @Andy-aandy 20:30:22
  // wręczane są tak, jakby tow. Jaruzelski ciągle był w czynnej służbie właśnie w tych sowieckich siłach moskiewskich zbrodniarzy...//

  No popatrz .. godzina minęła i nic.. cisza na ten temat.
  Nikt nawet się nie wypowie na temat tego truchła...
 • @SpiritoLibero 21:17:37
  wypowiedź Jerzego Urbana...nie zdziwiłbym się, gdyby Urban na neonie publikował...myśl czerwonego parcha jest kompatybilna z myśleniem niektórych tutaj mędrców...

  Kukliński był i zdrajcą, i bohaterem, ponieważ gdyby go w Polsce złapano, to by wisiał. Współpracował z wywiadem kraju, który miał wycelowane rakiety w Polskę i tego nie zmienił. Przedstawiał się jako patriota i zwolennik NATO, ale nie wsparł opozycji informacją, że buduje się stan wojenny. Zresztą zapewne nie mógł, bo był już w rękach amerykańskiego wywiadu i nie miał żadnej samodzielności.

  Czynienie z niego bohatera zachęca innych oficerów, aby na przykład współpracowali z Rosją, która podobno ma lub może mieć wycelowane w Polskę rakiety. Film oczywiście zrobi z niego bohatera, bo film ma większą moc oddziaływania niż publikacje. Rakiety były zaś wycelowane nie tylko w państwo, ale i w naród.

  Co do reżysera filmu "Jack Strong", Pasikowskiego, który nakręcił "Pokłosie", gdzie Żydów palono w stodole, można zauważyć brak ciągłości w myśli reżysera. Bo jednak Kukliński zdradził tych, którzy tę stodołę gasili.

  ..pokrętność i dwuznaczność tej wypowiedzi powala...
 • @Astra 21:55:58
  napisała:
  "Nikt nawet się nie wypowie na temat tego truchła..."

  Przecież moskiewska agentura nie będzie krytykowała swojego własnego bolszewickiego zdrajcy i idola...
 • @trybeus 21:50:33
  Pozycja Nowego Kurnika jest patriotyczna... co Ty godosz, co Ty godosz ,, i jeszcze chrześcijańska, tylko ten katolicyzm kurna im przeszkadza hehe
  Gdyby już osiągneli pułap to z dedykacją od Słowian hehehe

  http://www.youtube.com/watch?v=z9utjothjEU
 • @Stara Baba 21:09:13
  napisał:
  'powodu bezsensownej akcji idiotów, mieli by moralne prawo złapać i powiesić na"

  Poczytaj sobie najpierw bolszewicki politruku ilu Polaków pomordowali twoi ukochani sowieccy i komunistyczni "patryzanci" — których jedynym zadaniem były mordy i gwałty oraz rabunki chłopów na wsiach.

  Jak choćby w Koniuchch!
  "Płużański przypomina dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej poświęcone tej sprawie:
  Wieś Koniuchy położona była na skraju Puszczy Rudnickiej, w której swoje bazy posiadały liczne oddziały partyzantów sowieckich. Członkowie tych oddziałów dokonywali częstych napadów na okoliczne wsie i kolonie, w tym i na Koniuchy. Celem napadów był zabór mienia miejscowej ludności, głównie ubrań, butów, bydła, zapasów mąki. W czasie napadów stosowano przemoc wobec właścicieli rabowanego mienia. Mieszkańcy Koniuch zorganizowali samoobronę.

  Miejscowi chłopi pilnowali wsi, uniemożliwiając tym samym dalsze grabieże. Z tego powodu w nocy z 28 na 29 stycznia 1944 r. grupa partyzantów sowieckich z Puszczy Rudnickiej nocą okrążyła wieś. Nad ranem przy użyciu pocisków zapalających niszczono zabudowania wiejskie i rozstrzeliwano wybiegających z niej mieszkańców - mężczyzn, kobiety i dzieci. Łącznie spłonęła większość domów. Zabito od 36 do 50-ciu osób, część mieszkańców została ranna.
  - przypomina Płużański, dodając, że w skład grupy wchodziło ok. 50 Żydów."

  Cytat z art. Płużańskiego za:
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/73484-nczas-pluzanski-przypomina-o-zbrodni-w-koniuchach-czy-podczas-rocznicy-mordu-prezydent-izraela-przeprasza-polakow
 • @Andy-aandy 22:11:29
  "Poczytaj sobie najpierw bolszewicki politruku ilu Polaków pomordowali twoi ukochani sowieccy i komunistyczni "patryzanci""

  Jesteś człowieku żałosny i nic więcej!
 • Kukliński ... bohater czy zdrajca?
  No, jeśli sam Towarzysz Leszek Miller, sekretarz Komitetu Centralnego PZPR uważa Kuklińskiego za bohatera...  ..... to co tam zdanie jakiś szarawych Polaków.
 • @trybeus 21:50:33
  ".zapytaj jeznacha...wot zagwozdka :))...spirytusowa dulszczyzna..."
  Nie znam go i nie bardzo widzę gdzie tu "dulszczyzna.
  A ten podwójny andy to zwykły świr i lepiej go nie broń.
  Myśli dziadyga, ze jak popluje na bolszewików to swoją parchatość ukryje.
 • @SpiritoLibero 22:39:10
  nie znasz Bogusława Jeznacha ???????????????? he he..dobre, odstaw cytryńcówkę...kurna, ale wy tego żłopiecie jasny gwint :))
 • @konserwatystka 22:23:40
  "Dylemat w stosunku do osoby pułkownika najlepiej zdefiniował sam zainteresowany, czyli gen. Jaruzelski. Stwierdził, że skoro Kukliński jest bohaterem , to my jesteśmy zdrajcami ..."

  ..trzeba ci więcej dowodów ?? sam Jaruzelski się wypatroszył...albo wynurzył:)))
 • @Astra 22:07:51
  -------------------SŁOWIAŃSKA DUSZA jest wspólna

  http://www.youtube.com/watch?v=bb_ZQdATeog&list=PL0iETaFBHN-kik7w8BH1hQxxJRLhKEjox

  ---
  BOŻE COŚ POLSKĘ - polska, katolicka (ciesząca się poważaniem także w innych wyznaniach chrześcijańskich) pieśń religijna.
  Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o uznanie za hymn państwowy.
  Wyrosła z hymnu Alojzego Felińskiego (słowa; muzyka - Jan Nepomucen Piotr Kraszewski) na cześć cara Pieśń narodowa za
  pomyślność króla z 1816 roku (powstałej na zamówienie księcia Konstantego i adresowane do cara Aleksandra I) i angielskiego
  hymnu God save the King. Pierwotnie w refrenie pieśni Felińskiego padały słowa: Naszego króla zachowaj nam Panie,
  jako hołd dla cara Aleksandra I, na rocznicę ogłoszenia
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  królestwa kongresowego --AVE VATICAN
  Królestwa Polskiego.
 • @trybeus 22:46:51
  Nie znam. Co w tym dziwnego?
 • @SpiritoLibero 22:56:02
  he he nie znasz...:)))))))))))))))nie dziwię ci się też bym omijał :)))))))))))))

  http://jeznach.neon24.pl/

  ..a ty wiesz, że Kopernik była kobietą ?
 • @trybeus 23:00:52
  To, że tu pisze to wiem. Napisałem, ze nie znam. Osobiście.
  Poza tym to ty przesiadujesz z piwkiem przy kompie. Ja nie piję alkoholu.
 • @trybeus 23:00:52
  --- ZŁEJ SPRAWIE Pan służy !--szkoda
  dzieciom zostawi Pan ! LANDY polskojęzyczne z żydoskimi bankami

  ---------------------------- i

  http://lusiaoginska.pl/index.php?m=6&p=5&id=110
 • @koniecPOLSKI 18:52:44
  W Niemczech nie było faszyzmu, tylko nazizm/socjalizmus, jak w sowietach. NSDAP.
 • @SpiritoLibero 14:42:25 to ci przypominam tylko komy składałeś na wierność porzysięgę.
  Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami (…).

  - brzmiało żołnierskie ślubowanie z 1952r., obowiązujące aż do schyłku PRL.

  W kwestii formalnej, polscy żołnierze, dla „szczęścia ludu” mieli strzec nieugięcie Polski socjalistycznej, z „przewodnią rolą PZPR, umacniającej przyjaźń i współpracę ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich”, co też „zawarowano” w konstytucji w 1976r.
 • Wszyscy
  Tak, jak nieporównywalny był tekst żołnierskiego zobowiązania z czasów PRL z przysięgą Tadeusza Kościuszki, złożoną na krakowskim rynku:

  Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego.

  Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w insurekcji z 1794r. to, wedle logiki Zawrata i co niektórych jego adwersarzy, też zdrajca niedomyty, bo ośmielił się zbuntować przeciw ruskiemu zaborcy i również wysługiwał się Amerykanom. Ba, po co szukać w tak odległych czasach, zdrajcami byli wszyscy działacze Solidarności i bezimienni działacze antykomunistycznego podziemia, którzy drukowali swą wywrotową bibułę na zachodnich kserokopiarkach i korzystali z ich pieniędzy…
 • Zawrat i twoi poplecznicy.
  Bez cienia wątpliwości dla mnie i Polaków, nie POlaków, sowieckiego pomiotu, żydo i folkadojczyKukliński osobiście i zawodowo był bohaterem. Ponieważ chciał uwolnić swoich ludzi z rąk okupanta i najeźdźcy. Nie wiem, jak można być zdrajcą wobec najeźdźcy.
 • @Kula Lis 62 14:23:36
  chazarscy-syjoniści,"doradcy" ,agentura Mossadu .
 • @Andy-aandy 20:30:22 nawet przydziałowa/na talon po innym pułkowniku żona ma już go dosyć.
  Jaruzelska mówi dość: „taki mąż nie jest mi do niczego potrzebny”. Generałowa żąda rozwodu. Dyktator zostanie z opiekunką? http://wpolityce.pl/wydarzenia/73533-jaruzelska-mowi-dosc-taki-maz-nie-jest-mi-do-niczego-potrzebny-generalowa-zada-rozwodu-dyktator-zostanie-z-opiekunka Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:37:02
  Do sądu nie ma siły się stawić, ale jak zobaczył nową babę, to mu od razu kuśka zasalutowała. Lagą czerwoną bestię i przypalać ogniem. widać "opiekunka" ma jędrniejsze usta i dobre ssanie, pewnie mu pampers/prześcieradło w dupę wciąga :-). Nie zdziwię się jak Jaruzelska zrobi nawet striptiz ! Jakaś moda zapanowała wśród polityków z wysokiego koryta na zwierzenia. Zaczęła Kwaśniewska, potem Wałęsowa, następnie Tuskowa... Teraz czas na zwierzenia pani od Bulu Bulu. Takie czasy dla pieniędzy zrobią wszystko.
 • @Kula Lis 62 15:12:23
  A po jakie licho Wojtkowi jakaś stara baba Barbara na talon po pułkowniku skoro ma młodą masażystkę a kochał i kocha to on od zawsze Związek Radziecki .
 • @Kula Lis 62 14:37:02
  Kulo Lisie.. Andy-aandy ci nie odpowie, został zablokowany wczoraj.
  Komuś tutaj baaardzo nie podobały się jego wypowiedzi..
  Jak myślisz komu ?
  pozdr.
 • @Kula Lis 62 15:16:33
  DOPADŁ GO WIRUS RASPUTINA. Palikot musiał mu dostarczyć viagry i staremu dziadowi zachciało się gzić w wieku 90 lat. Gdyby Breżniew żył, przywołałby wasala do porządku. To się nie mieści w normach socjalistycznej moralności. Atak właściwie o kim mowa ? chazar MARGULIS , WOLSKI czy Jaruzelski? Wątpię żeby odeszła, przecież ma na nią teczkę, jak to zawsze u nich bywało z przydziałową na talon "żoną". W resorcie potrzebna była zgoda przełożonych na ślub z daną osobą. Im wyżej tym surowiej to przestrzegano. Dlatego wybrano Towarzyszkę dla Wojciecha odgórnie spadek po innym pułkowniku.Tak to towarzysz Jaruzelski dostał żonę na talon tak jak dostawało się np. fiata 126P. Mogą inne żywe trupy przy żłobie na nowsze modele wymieniać sobie to i ta bździągwa liczy, że złapie coś na błysk. Może wyda pamiętniki i poda jak naprawdę nazywa się małżonek? Miałaby PO tej publikacji i na panią mecenas, i na rozkoszne wyjazdy na Karaiby! Czekamy z niecierpliwością! Najlepiej niech się wymienią żonami dwaj prezydenci: Komorowski i Jaruzelski. Wszystko zostanie w rodzinie prezydenckiej.
 • @Kula Lis 62 14:37:02
  Cyt:
  Andy-aandy
  5 lutego 2014 godz. 23:41
  Witaj Patria.
  Przepraszam, że tym razem nie na temat pięknego domu…

  Popatrz jak mnie te bolszewicko-sowieckie kanalie na NEon24 — choć powinno się to obecnie raczej nazywać bolszewicka.Rossija24.ru — potraktowały po moich komentarzch na temat bohaterstwa płk. Kuklińskiego i sowieckich zdrajców Jaruzelskiego i Kiszczaka:

  „Blokada konta

  Twoje konto w serwisie zostało zablokowane. Logowanie nie będzie możliwe.”

  Pozdrawiam

  http://www.ekspedyt.org/patria/2014/02/03/22193_moj-dom.html#comment-33190
 • @Astra 15:29:24
  Aczkolwiek samo konto jeszcze istnieje - http://salski.neon24.pl/

  Ech... No wiec najgorsze w tych kontaktaktach z administracją jest Jej działanie "po uważaniu", brak transparentności, brak uzasadnienia do blokady konta, brak sformułowanego jasno zapisu o nadużyciach i sankcjach. Inne serwisy jakoś lepiej sobie z tym radzą, tu widać, ktoś nie chce się narobić. Tymczasem są, przypomnę bo już było to wałkowane tysiąc razy, że winien istnieć jasny, w punktach, zapis diałań administracji, przy czym w miar elastyczny - bo jednak serwis jest dla blogerów, a nie, jak twoerdzi p. Opara - blogerzy dla serwisu. Stąd np można się pokusić o w kolejności: a) upomnienie via PW, b) upomnienie publiczne, c) blokadę komentowania czasową, d) blokadę umieszczania notek czasową. I oczywiście wszystko z *dokładnym*, osadzonym w kontekście i przede wszystkim *wyjaśniającym dokładnie* użytkownikowi na czym polega jego przewina, wyjaśnieniem. W przeciwnym razie, trudno się dziwić, że ludzie się irytują i, słusznie, zarzucają bolszewicko-wolnousraelskie, bandyckie metody łapanki i zaskoku zza winkla. Tak postępowali i postępują piraci.
 • @DelfInn 16:20:03
  Nie wiem jaki admin tu wczoraj szalał....
  Rebeliantka napisała notke o prześladowaniu jej przez Zawiszę Niebieskiego... skasowana...
  Trybeus napisał, Gdzie jest notka Rebeliantki... skasowana...
  To jak to jest, jakiś cham potrafi naubliżać połowie blogerów i pisać serial na ten temat... a inni blokowani? kasowani?
  Dziwić się, że opinia o portalu jest coraz gorsza ?
  pozdr.
 • @Astra 15:29:24
  Proszę - tu przykład z serwisu z którego neon ponoc bierze - w założeniach - przykład. Polecam administracji pilną lekturę całości! I namysł nad nią, a byc możem i wspolprace z tamtymi modami.

  However, this community does not tolerate direct or indirect attacks, name-calling or insults, nor does it tolerate intentional attempts to derail, hijack, troll or bait others into an emotional response. These types of comments will be removed from the community where warranted. Individuals who consistently or intentionally post these types of comments will be warned and, if necessary, excluded from the community.

  (II) Many comments are pre-moderated.

  To maintain a civil atmosphere, our moderation team may read comments before they are displayed to other users. If this is the case, you may see your comment pending approval. Approval times can vary depending on the site-wide comment load, so please be patient -- we will get to all comments as quickly as possible.

  (III) The community monitors itself, in conjunction with the core moderation team - and you can help! Every member of this community has the power and responsibility to help elevate the level of conversation and remove the trolls who would degrade it. On every comment, you can "Fan and Favorite" (F&F) users who are posting great content, or flag a comment for review by a moderator. Taking these simple actions helps bring great content to the top and removes bad content quickly. Community members who consistently and reliably flag comments that are removed by our moderators may be given additional tools that will allow them to hide or remove comments entirely. We take this ability very seriously and if you see any of the "community moderators" acting inappropriately, please report them to us.
  http://www.huffingtonpost.com/faq/#moderation
  http://www.huffingtonpost.com/terms.html
 • @Astra 15:29:24
  Pułkownik Kukliński to Wielki Bohater. Narażał wiele by przeciwstawić się złu. Układ Warszawski, państwo poddane ZSRR było hańbą i zdradą narodu polskiego. Kto twierdzi inaczej jest w błędzie a Pana Kuklińskiego nazywają zdrajcą tylko Ci co mieli coś na sumieniu, ci którzy współpracując z Moskwą działali na jej korzyść. Panie Pułkowniku Kukliński!!!! Chylę czoła przed Panem. Cześć i chwała bohaterom. A jak nazwać kogoś kto niekwestionowanego bohatera nazywa zdrajcą? Nie ma słów na takie szkalowanie dobrego imienia człowieka, Wielkiego Człowieka, który z miłości do Ojczyzny tak wiele wycierpiał i wszystko zrobił co tylko było można żeby nie tylko Polskę uratować, ale i całą Europę. Wygląda na to, że czym innym było służenie Polsce dla płk. Kuklińskiego a czym innym jest zdrada dla Zawrata i jego popleczników.
 • @Kula Lis 62 16:41:58
  Że Kukliński był dobrym Polakiem, to ja doskonale wiem..
  Pytanie dlaczego zablokowamo Andy-aandy, który bronił go tutaj w sposób może ostry, ale nie mniej niż Pan czy ja.
  pozdr.
 • @Astra 16:47:53
  Co Pana Pułkowanika, to się zgadzamy, zasię co do Andy-aandyego, to przecież każdy ma swoja ekspresję wypowiedzi, swój styl. Trzeba bybyć naprawdę nieprzytomnym, aby Andy-aandyemu zarzucać brak merytoryczności w wypowiedziach... No ale o czym my tu mówimy, skoro komenty pokasowane i fiuuu..poleciało w kosmos całe nasze blogerskie ocenianie i tym samym możliwość kształtowania spójnej społeczności. Może o to chodzi?...
 • @Astra 16:47:53 to dedykuję Zawratowi i jego poplecznikom. Pzdr!
  Jeśli jest ktoś, kto uważa czyn płk. Kuklińskiego za zdradę, to sam jest naprawdę zdrajcą w swoim sumieniu http://wpolityce.pl/artykuly/73573-jesli-jest-ktos-kto-uwaza-czyn-plk-kuklinskiego-za-zdrade-to-sam-jest-naprawde-zdrajca-w-swoim-sumieniu
 • @Astra 16:47:53
  Pomijając marginalne, kliniczne przypadki, każdy Polak czytający "Konrada Wallenroda" utożsamiał się z głównym bohaterem. Dlaczego teraz, mając bohatera nie z fantazji poety, ale z krwi i kości, ci sami ludzie tak Go znieważają? Za mniejsze przewinienia narody były karane niebytem. Zdrada zdrajców naszego narodu nie jest zdradą!!!!!!
 • @DelfInn 17:05:56
  Tutaj już parę razy padały sformuowania, że trzeba portal "oczyścić'
  Brzmi trochę makabrycznie... ale tą listę to Pan Pułkownik w swoim wpisie chyba podał dość precyzyjnie.
  Furta z nimi albo pies im mor..ę lizał hahhahahhaha
  prawdziwy kurnik :))))

  http://s9.postimg.org/hix7tmasv/50301_jestes_pewny.jpg
 • @Kula Lis 62 14:19:30
  Ja przysięgałem Polsce.
  A ty komu?
 • @DelfInn 16:20:03
  Podwójny endy dostał bana? I bardzo dobrze. Cham i prostak.

  " upomnienie via PW, b) upomnienie publiczne, c) blokadę komentowania czasową, d) blokadę umieszczania notek czasową."

  Już to wszystko było. Mało?
 • @Astra 16:47:53
  "...dlaczego zablokowamo Andy-aandy, który bronił go tutaj w sposób może ostry, ale nie mniej niż Pan czy ja."

  Z tego wynika, że jego obrona Płk.Kuklińskiego nie miała nic do rzeczy. Jeszcze nie raz się o to posprzeczamy i to na pewno nie jest powód do bana.
 • @Kula Lis 62 17:13:58
  Ha, właśnie...

  "Bohaterowie są zawsze samotni. Nie mają za sobą tłumu płatnych klakierów, redaktorów kłamstwa, zwolenników pałki i obozu osamotnienia. Ryszard Kukliński(...) toczył samotną walkę, w cieniu grożącej mu w każdym momencie śmierci – o sprawy najważniejsze: prawo do niezawisłości, prawo do obrony zagrożonego bytu państwowego, o godność narodowa wreszcie". (Herbert)
 • @SpiritoLibero 17:21:02
  Nie łgaj. Podałem ci rotę którą klepałeś ze strachu, razem z innymi. Ja uniknąłem "służenia" w LWP, ze względu na zawód i kateg. c. I cieszę się z tego, że tej roty nie musiałem wymawiać.
 • @SpiritoLibero 17:25:02
  >Cham i prostak.

  O widzisz, misiu. Gdyby tu panowały jasne i jednoznaczne zasady - dostałbyś za ten koment, za te slowa, od userów kreseczki. I im wiecej bys ich za tego typu komenty nagromadzil, tym blizej bys byl wylotu z portalu. Druga strona tej moetody jest taka, ze te kreseczki zachecalyby cie do opamietania sie w komentach, co ma swoja funkcje wychowawcza. Wlasnie tak to dziala. Niestety nie tu...
 • @SpiritoLibero 17:25:02
  Ad druga czesc wypowiedzi. Najwyrazniej adminka chce sama oceniac aktywnosc userow. To niestety stoi w sprzecznosci z deklarowanym przez p. Opare priorytetm tworzenia spolecznosci. Czemu? Bo spolecznosci nalezy dac narzedzia do tego, by mogla w sp. praktyczny *sie* rzadzic. Wiec jest tu konflikt interesow a) na gorze - m. p. Opara a admin. oraz "na dole" - m. admin. (i p. Opara) a userami. Efektem jest perm. burdel i awantury.
 • @Kula Lis 62 17:31:20
  Posłuchaj gościu bo nie będę się powtarzał. Albo jesteś młodym szczylem i nic nie rozumiesz albo starym prykiem i nic nie pamiętasz. Zakładam to drugie.
  Na placu 13 grudnia 1984 roku stało nas ok 2500 chłopa.
  Wiesz jak głośno brzmi cisza? A tak było.
  EOT
 • @Kula Lis 62 17:31:20
  kat "C" -ćwok ? tte załatwił czy mame ?
 • @DelfInn 17:35:53
  "Efektem jest perm. burdel i awantury."

  Nieprawda.
  Awantur wraz z ubywaniem nieprzystosowanych do zycia w społeczeństwie UBYWA. To jest fakt zauważalny gołym okiem, misiu.
  I z tego co wiem, dzieki temu zwiększa się ruch na portalu. Ale to już nie moje sprawy.

  Ja nie mam problemów z jezykiem więc nie próbuj nic insynuować.
  Podwójny endy dostał już wiele ostrzeżeń i czasową blokadę.
  Mam nadzieję, że ta będzie permanentna.
 • @SpiritoLibero 17:25:02
  A skąd Ty to wszystko wiesz?
  Sam mu to wysyłałeś ?
 • @Kula Lis 62 17:11:09
  Takie przekonanie i jego bezkompromisowy ton można było usłyszeć w " kto nie z nami, to przeciw nam"
  Dla jednych Wałęsa jest bohaterem, a wielu chciałoby go surowo osądzić. Dla mnie to, co dziś robi władza, jest wielkim bezprawiem i zdradą polskiej racji stanu, zaprzeczeniem haseł "S" oraz działaniem przeciw polskiemu narodowi, natomiast media i cała propaganda uważa nasz kraj za wzór demokracji.
  Jeżeli dla szpiegostwa przeciwko własnemu krajowi szuka się obywatelowi miejsca na piedestale, to pamiętajmy, że w tym samym czasie na rzecz USA i innych krajów NATO zaprzedało się jeszcze kilku innych, więc poszukajmy ich szybko i uhonorujmy. Wykażmy sprawiedliwość w tym względzie.
  Niech Pan raczy ważyć słowa i nie imputuje mi popleczników. Miałem lepsze zdanie o Pańskim pisaniu.
 • @SpiritoLibero 17:41:18
  Dzięki za wyjaśnienie, o to mi chodziło. Plus dla ciebie i tych 2500. A pamięć mam dobrą, wspomagania mi jeszcze nie potrzeba mimo 64 lat.
 • @DelfInn 17:28:43
  Nie mogli go dostać, to mu synów zamordowali.
  Zawsze powtarzał, że to była jego wina...
  Jego ... to straszne żyć z takim przekonaniem...
 • @Astra 17:46:18
  Swego czasu ja sie tym zajmowałem a wysyłał admin.
  Teraz nie muszę i bardzo jestem z tego zadowolony.
  Jeśli coś wiem to dlaczego mam to ukrywać?
 • @DelfInn 17:28:43
  Skończyłby jak Oleg Pieńkowski, w piecu, na żywca. Wszystkim tam szkolonym pokazywano film z tej zbrodni dając do zrozumienia, że wszystkich ich to za zdradę Sowietów czeka. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 17:47:35
  Spoko. To była tylko męska wymiana zdań.
  Wkurza mnie zawsze jak wypominają to osoby, które przy tym nie były i nie mają pojęcia jak to w wielu miejscach wygladało. Ja mogę mówić o mojej przysiedze i kilku innych na które byłem zaproszony. I tak to wygladało. Jak było gdzie indziej to nie wiem. Ale sądzę, ze podobnie. To były szczególne lata i raczej strachu nie było.
  Sorki jeśli sie uniosłem.
 • @SpiritoLibero 17:50:39
  W tym wpisie nie ma nic, co byłoby powodem jego zablokowania.
  Nic !
 • Heheeeee...
  W tamtych czasach chłopiec bez wojska nawet przez panie traktowany był jak chłopczyk. Jednym z pytań rodziców dla kandydata na zięcia:
  "a w wojsku był?". Jak nie to albo synek taty z PZPR albo maminsynek.
  Ja tam obrażać nikogo nie chce ale dla ludzi dopiero chłopak po wojsku był kompletnym mężczyzną (przynajmniej w moich stronach). Tak mi jakoś fakty same się przypomniały.
  Tylko nie mówcie że tego nie pamiętacie!
 • @SpiritoLibero 17:50:39
  Dobra, wiec jeśli jest tak, jak mowisz, czemu nie ma ogloszen administracji w tej sprawie? Na glupim sralonie byla, nie wiem czy jest nadal, taka rubryka czy cos o ogloszeniach adminskich i tam bylo klto i za co dostal bana. oczywiscie to "za co" to bylo enigmatyczne "łamanie punktu [jakiegostam]. Na poczatku NE zdawac by sie wielu moglo, ze tutaj sie posunie komunikacja m. adm. a userami znacznie do przodu. tymczasem wyszlo jak wyszlo, po sie chlopy o waadze jak zwykle poprztykali i inne duperele. kosztem portalu, czyli spolecznosci. ten stan trwa do dzis, ba - poglebia sie. i nie wykrecja sie ze nie masz w tym swego udzialu - twoj jezyk pozostawia wiele do zyczenia. prawde mowiac skoro Andy-aandy (a nie "endy") polecial, a ty masz nadzieje ze na zawsze, to - konsekwetnie - powienienies poleciec wraz z nim. a teraz do rzeczy - czy dostaniemy, jako spolecznosc, od administracji teksty jej monitow do Andy-aandyego?
 • @Astra 17:55:58
  O takie szczegóły mnie nie pytaj bo ich nie znam.
 • czy to ta sama osoba ?
  kula lis 62 z "kategorią wojskową" C - ZMYSLONĄ

  http://www.wykop.pl/link/1697440/bloger-kula-lis-skazany-rozbita-i-nie-potrafiaca-sie-bronic-blogosfera/

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=9495
 • @DelfInn 17:59:02
  Gdzie? Na szalomie24 ??? tam sie ktoś tłumaczy z bana, ukrycia czy coś takiego? Nie żartuj sobie. Nigdzie admini sie nie tłumaczą.
  To tylko tutaj wykształciła sie jakaś dziwna maniera żądania wyjaśnień.
  W ostatniej notce RedNacz wyraźnie napisał jaka będzie praktyka. I widać admini to realizują.

  "twoj jezyk pozostawia wiele do zyczenia." - Przykłady poparte cytatami proszę. Natychmiast.

  " czy dostaniemy, jako spolecznosc, od administracji teksty jej monitow do Andy-aandyego?" - Dlaczego kierujesz to pytanie do mnie? Ja już sie tym nie zajmuję. Pisz do administracji.
  Zresztą zdaje sie, że andy sam je publikował (oczywiscie z bardzo kwiecistym komentarzem)
 • @Astra 17:55:58
  "Wkurzyło mnie jednk to, bo ci neonowi szubrawcy w rodzaju tej spirytusowej mendy robią co mogą, by oszkalować naszego bohatera płk. R. Kuklińkiego. I za wpisy o bohaterstwie płk. R. Kuklińkiego — a sowieckich zbrodniarzach i zdrajcach Jaruzelskim i Kiszczku mnie wywalili… [sic!]

  Jednak, w końcu sami zmusili mnie do zarejestrowni się na naszeblogi.pl…
  Więc ci nazistowsko-bolszewiccy i rosyjscy narodowcy z neonu24 — zaczną wreszcie czytać wiele prawdy o sobie…"
  http://www.ekspedyt.org/patria/2014/02/03/22193_moj-dom.html#comment-33168

  "...szubrawcy w rodzaju tej spirytusowej mendy"
  Hmmm.... Czyżby ten "złotousty" chciał prześcignąć MS? Albo do niego dołączyć?
  I to jest ktoś, kto powinien tu być?
  To nie są jego pierwsze komentarze w tym stylu.
  Jeśli teraz chce uświetnić swoją osobą portal Targalskiego to krzyż na drogę. Znajdzie sie w końcu w swoim towarzystwie :D))))))))))))))
  Będzie mógł politruka Targalskiego nawracać. Jaja... :))
 • @SpiritoLibero 18:23:34
  Tak, tak - przeca wyraxnie powiedzialem ze informują o decyzjach, a nie ze (sie) tlumacza. przestan krecic, bo to dziecinada. po 2 - nie idzie o maniere, poczytaj te teksty z fuffposta i zobacz jak sie wyksztalca spolecznosci blogerskie; mozesz tez zajrzec na dowolne tematyczne portale polskie, gdzie jest moderacja. 3 - w takim razie RedNacz przeczy sam sobie - zonk :)
  4 - :)))))))), 5 - z ciekawosci - chce wiedziec co o tym myslisz, 6 - poszukam se :)
 • @SpiritoLibero 18:38:23
  Jesli nie potraficie Waszego konfliktu rozwiązać sami, skoro poleciał jeden, powienien polecieć i drugi. Nie mów tylko, że pozostawałeś Mu dłużny :)))
 • @SpiritoLibero 18:38:23
  Dziwisz się? jest wkurzony.
  A Ty jak do niego się odnosisz, merytorycznie co?

  //Dla mnie to jakiś świr albo stary sfrustrowany ubek, który na starość chce swoje winy zmazać. Neofici są najgorsi//

  //Czy jest na sali psychiatra?
  Jeden bloger ma napady//

  No to się nie dziw, że mu nerwy puściły i cię mendą nazwał :)))))
  Zreszta Ty też "mendami" niektórych tutaj nazywałeś, no bo... byłeś wkurzony.
  I tak dobrze, że cię kur..ą nie nazwał.
  Widać lubi cię ...
 • @DelfInn 18:49:03
  ja mam jakiś konflikt z andym? No zarty jakieś... On mi "lata i powiewa", mówiac kolokwialnie.

  "Nie mów tylko, że pozostawałeś Mu dłużny :)))"
  Od czasu jego odbanowania starannie go omijałem. Dla dobra portalu.
  Ale widzę, ze tobie odpowiada jego retoryka. Gratuluję...:(
 • @kfakfa 18:20:14
  A dlaczego to uważasz zmyśloną? Piszę prawdę. Na filmie nie występuję.
 • @Astra 18:53:22
  "No to się nie dziw, że mu nerwy puściły i cię mendą nazwał :)))))"
  No to był jasnowidzący, bo takie i gorsze teksty zamieszczał juz kilka miesięcy temu :))

  "Zreszta Ty też "mendami" niektórych tutaj nazywałeś,"
  Nieprawda. Tylko jedną. Usługową. I podtrzymuję w 100%
  Zapomniałem o kimś? Przypomnij jeśli łaska. Będę wdzięczny (albo nie używaj liczby mnogiej).

  "I tak dobrze, że cię kur..ą nie nazwał."
  Oj tam oj tam... Myślałem, że to już wyjaśniliście.
  Marszałek nie takich soczystych określeń używał :) To pewnie cecha prawdziwych mężczyzn :D)))
  Ja widocznie nim nie jestem bo jakoś nie potrafię tak kobiecie w twarz... Wiem... Cienias ze mnie... :((
  A słyszałem, że kobiety rasowe uwielbiają brutali :D))
 • @SpiritoLibero 17:55:57
  Nie ma sprawy. Pzdr!
 • @SpiritoLibero 19:02:15
  Z Andym? Jakieś żarty.... Powiedz Ty mi z kim NIE MASZ konfliktu?? :)))
 • @SpiritoLibero 19:09:28
  //Marszałek nie takich soczystych określeń używał :) To pewnie cecha prawdziwych mężczyzn :D)))//

  Marszałek ? Nooo, Tobie to by taki tekst posłał na pewno, w końcu szują go nazwałeś hahhahha
  Ale ja jestem o to spokojna, bo to był jak napisałeś prawdziwy mężczyzna. A co? zmieniłeś zdanie na jego temat.
  Póki życie trwa, zawsze można :))) tylko krowa nie zmienia zdania.
 • @DelfInn 19:13:48
  To ON ma konflikt. Mi tacy jak on j.w.

  " Powiedz Ty mi z kim NIE MASZ konfliktu?? :)))"
  Z bardzo wieloma. I oni mi w zupełności wystarczą.
  A aPolaków, dysPolaków i antyPolaków będę zawsze i wszędzie zwalczał.
  Czy ci sie podoba czy nie.
  Nie uczestniczę w konkursie piękności.
 • @Astra 19:17:31
  Nie nie! nie pędź tak :) zdania nie zmieniłem ani o jotę. Jedynie doszedłem do wniosku, ze po co mam ranić uczucia takiego kociaka :)
  I słusznie napisałaś - " tylko krowa nie zmienia zdania." Liczę, że jeszcze zmienisz zdanie i dostrzeżesz prawdziwego mężczyznę np. w Panu Romanie Dmowskim. To był POLAK... A jaki intelekt...
  A wąsy to rzecz wtórna :D))

  "Tobie to by taki tekst posłał na pewno"
  Nie wątpię. Ale nie pozostałbym dłużny :D))
 • @SpiritoLibero 19:32:22
  Och doprawdy, urzekła mnie Twoja historia :))) A propos historia, chyba zapominasz, że wielokrotnie wspominałeś o kłopotach ze swoją obecnością na wielu portalach... Jakoś dziwnie się składało, że były to portale prawicowe/"prawicujące"...
 • @SpiritoLibero 19:36:52
  -----------bzdety -bzdety -bzdety -bzdety ..................itd. -tyle poważnych tematów -tyle dramatów dopada Polskę i Polaków -- a tu !! o dupie Maryni na okrągło -przekomarzania - a co ten powiedział a tamta co !!

  SZLAG CZŁOWIEKA TRAFIA !!! gdy się patrzy na tą bezproduktywną !!! pustą gadaninę / pisaninę -- MARNOWANIE ENERGII sięgnęło DNA !!!
 • @DelfInn 19:39:50
  Jakie one "prawicowe"??? hehehehehe

  Nie żartuj z mojego intelektu. Ten "kłopot" polegał na tym, że zbyt rzeczowo obnażałem kaczyzm faryzeuszowski. Raz szefowa jednego portalu skarżyła sie nawet, że musiała zamknąć dyskusję pod moja notka bo "dzwonili z komitetu wyborczego" (wiadomej partii) :D)))

  Z pewnością portal Targalskiego jest "prawicowy", co?
  Zresztą co to za głupkowaty podział? Dla mnie portal jest albo POLSKI albo realizuje obce interesy. Innego podziału nie uznaję.

  A te "kłopoty" tylko nobilitują i jestem z nich dumny :))

  Zobaczysz Macieju, tutaj też będzie już niedługo taki portal. Jesteśmy już na dobrej drodze. Statystyki, wbrew temu co piszą złośliwcy, idą systematycznie w górę. Jest ok. :D)))
 • @ninanonimowa 19:47:10
  Masz rację nina :)))
  Ale nie można czasami poflirtować... :(
 • @SpiritoLibero 19:49:06
  ha ha ha..statystyki idą w górę...czyżby kult cargo ?? czekam kiedy Żorż poda statystyki, bo na razie widzę, że to jest najbardziej wiarygodny informator, który rozwiewa propagande sukcesu stosowaną przez ciebie Spiryto ...śmiech na sali
  ps. aha portal bez cenzury ...wczoraj dwie notki znikły :)))))))))))))

  czy ktoś pierdnie dlaczego znikły??
 • @ninanonimowa 19:47:10
  Bzdety to są twoje wstawki na temat Watykanu maleńka...
  To jest dopiero marnowanie energii i DNO !!!
 • @SpiritoLibero 19:36:52
  Dmowski może intelekt miał, ale kobitka go olała niestety :(
  Noo i już widzę jak Piłsudskiemu pyskujesz hehehe
 • @trybeus 20:06:27
  No i Andy aandy został zablokowany...
 • @Astra 20:13:41
  No i o to właśnie chodzi. Paczcie państwo - jeden mówi, że portal JEST POLSKi, a nie że polskojęzyczny, ani że druga osoba od zarania swej bytności na nim szkaluje Kościół i polskość, na rzecz wyuzdanego, putinowsko-duginowskiego słowianofilstwa, etc etc. Tymczasem wylatują notki/wpisy czyje? Ano, upominające się o *elementarnie polską* kulturę obyczajów i języka oraz takie, które polskokrwistym słowem dają po pysku antypolskim bydlakom... To dopiero jest paranoja! Lecz nie polskiej produkcji - przynoszą ją tu, na te ziemie, przez wieki i do dziś hordy obcego autoramentu - obcy Polsce, obcy człowiekowi i obcy Bogu. A że niektóre Polaków głowy niezbyt mocne a i charaktery niefrasobliwe, to i teraz, jak i w ciągu wieku ulegają.

  Do czasu jednak, do czasu :)
 • @DelfInn 20:27:13
  //przynoszą ją tu, na te ziemie, przez wieki i do dziś hordy obcego autoramentu - obcy Polsce, obcy człowiekowi i obcy Bogu. //

  Dokładnie. Puszczaja wypociny jehowców, nanonimowej, która jak wiedźma ostatnio przeklinała mnie i trybeusa sekciara jedna, Zawiszy Niebieskiego, to wszystko jest oki. Ale kiedy Rebeliantka im udowadnia że piszą bzdury to "grupa wojtasowa"łącznie z tym niebieskim cwaniakiem szydzą z niej, upokarzają. Podobnie jak katogorie niewybredne docinki za plecami w innych postach... rzygać się chce dżentelmeni dziadowscy.
  Ale jak natrafia na Andy-ego to banują, bo język ma ostry i potrafi się z nimi uprawić. Z trybeusa jakiegoś szczyla zrobili, a oni mu do pięt nie dorastaja filozofy bożal sie Boże.
  Nooo wkurzyli mnie, sorry bo Ty jesteś kulturalny gość, ale nie wytrzymałam...
 • -------- śnieżna kula TOCZY się ....................
  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/11/ciemne-strony-ciemnych-wiekow-dla.html
 • @Astra 20:37:28
  Ależ wkurzaj się do bólu :) Znaczy, to nie mój blog, ale miejmy nadzieję, że Gospodarz nie z tych:
  http://www.youtube.com/watch?v=H5mzTWEUcIE

  :))) A od których tak tu gęsto ostatnio, niestety. No ale ani to męskie, ani - na pewno - polskie. Dziękuję Ci za dobre słowo o mojej osobie :) Przypomnę tylko, wężykiem :), że delfiny, to jednak... drapieżniki :)
  http://www.youtube.com/watch?v=L-uVSUMVIiQ
 • @ninanonimowa 20:46:07
  Co mi tu podsyłasz linki tego niebieskiego cwaniaczka, wiedźmo jedna.
  W moim wpisie Mój dom, przeklinałaś trybeusa i mnie, musiałam to gówno usunąć, ale za chwile i tak jakieś woodu wstawiasz:

  //@Astra 23:52:51
  ------FAŁSZYWA PRÓŻNOŚĆ - jest zła ! -dotknie was ! bez żalu to piszę

  http://cs-soplica.com/topic/143506-falszywy-tlumacz-jezyka-migowego-na-pogrzebie-nelsona-mandeli/
  nadużycie link skomentuj usuńninanonimowa 05.02.2014 00:26:30 //

  Nie wiem, czy ćpasz, chlasz, czy chorujesz i nie obchodzi mnie to...
  ale nie mądruj sie na temat Polski, bo masz ją w du..ie.
 • @trybeus 20:06:27
  Jesteś po prostu goopi.
  Tak sie składa, że mam dostęp do analiticsa i codziennie z dokładnością do jednej osoby znam liczbę wchodzących. A popierdywanie wariata dobre jest dla takich łosi jak ty :D)) Tylko nie każ mi podawać tych danych bo nie jestem upoważniony, nikt tego nie robi.

  "ps. aha portal bez cenzury ...wczoraj dwie notki znikły :)))))))))))))
  "
  Znikły? No... Pewnie były straaaasznie wywrotowe i zagrażały ruskim interesom Hehehehee
 • @Astra 20:16:03
  "Dmowski może intelekt miał, ale kobitka go olała niestety :("
  Za to marszałek był ogier.... :))

  "Noo i już widzę jak Piłsudskiemu pyskujesz hehehe"
  No możesz już jedynie w myślach zobaczyć... Nie żyje :(
 • @DelfInn 20:27:13
  "Do czasu jednak, do czasu :)"

  Masz wyjątkowo rację...
 • @SpiritoLibero 20:59:13
  Znikły raczej z tchórzostwa.
 • @SpiritoLibero 21:02:24
  Wiem, wiem, głupcy tchórze zawsze się pozbywają problemów, zamiast je rozwiązywać.
 • @Astra 20:37:28
  Faktycznie sie trochę zapędziłaś...

  Na jedno ci tylko zwrócę uwagę, bo reszty nie chcę komentować:
  "niewybredne docinki za plecami w innych postach.."
  Nie trzeba banować i obrabiać innym 4litery za barykadą.
  Tyle.

  "Ale jak natrafia na Andy-ego to banują, bo język ma ostry i potrafi się z nimi uprawić. " Rzucanie obelgami nazywasz "uprawianiem"?
  teraz rozumiem, dlaczego tak szanowałaś MS... To też "męczennik" i ofiara cenzury, prawda?

  Delfin też jakoś jeszcze nie zacytował tego mojego "języka"...
  Żal mi was...
 • @DelfInn 21:03:29
  A co tam takiego groźnego było?
 • @DelfInn 21:04:55
  "głupcy tchórze"

  Nie chcę nic mówić ale to mało "dyplomatyczna" wypowiedź...
  Ale rób jak uważasz. Tylko jak mi coś zarzucasz to udowodnij to. Bo ja mogę cie nazwać z czystym sumieniem oszczercą. Pasuje ci?
 • @DelfInn 17:59:02
  "... twoj jezyk pozostawia wiele do zyczenia. "

  Za to twój jest "salonowy"-

  "chujowi
  co dał jedną gwiazdkę zasponsoruję bilet, w jedną stronę, na marsa.
  nadużycie link skomentuj
  DelfInn 03.08.2013 12:39:37"

  Mam kontynuować? :D))))))))))))))))0
 • @Adam Zawrat 17:47:06
  Komunistyczni agenci recenzujący Kuklińskiego? Gontarczyk: "To tak jakby Goering i Himmler oceniali szykujących zamach na Hitlera". http://wpolityce.pl/wydarzenia/73555-komunistyczni-agenci-recenzujacy-kuklinskiego-gontarczyk-to-tak-jakby-goering-i-himmler-oceniali-szykujacych-zamach-na-hitlera-nasz-wywiad
 • @Adam Zawrat 17:47:06
  Użyłem niewłaściwego słowa, miało być popieraczy. A więc przepraszam. Mam prawo mieć inne od pana zdanie w temacie Kuklińskiego, choć z powyższym wpisem co do agenta Bolka i obecnej sytuacji się obaj zgadzamy. Pzdr!
 • @SpiritoLibero 20:59:13
  ...wiem, że masz dostęp do wielu rzeczy na tym portalu ...to widać , słychać i czuć...:)))
  ..z dokładnością do jednej osoby ?? he he to już pewnie służby założyły kartoteki blogerom...teraz tylko wyczekiwać smutnych panów o 6 godzinie :))

  ...normalnie stare chłopy a zachowują się jak dzidziusie w piaskownicy...a wojtasa już uśpiłeś, czy dalej ma majaki o gówniarzach i k...rwach ????
 • @SpiritoLibero 21:08:33
  //Nie trzeba banować i obrabiać innym 4litery za barykadą.//

  Za jaką znowu barykadą, jakąś wojnę mamy ?
  Z mindem to Ty masz problem nie ja, więc nie wiem o co chodzi.

  //Żal mi was...//
  Znaczy masz jakieś przecieki ? zbanują nas? Tych wszystkich z listy wojtasowej ?

  Jak to mówią "miło było ale się skończyło".....
  Daj znać kiedy, to jakieś wirtualne pożegnanie zrobimy...
  My honorowe byty jesteśmy, chociaż wirtualne :))))
 • @Adam Zawrat 17:47:06
  Jak Polak zdradzając ZSRR mógł zdradzić wolną Polskę? Nie ma takiej możliwości. To bzdura i koniec!
 • @Adam Zawrat 17:47:06
  Przyznam, że od wielu lat gdy, co prawda rzadko, ale jednak, był temat uratowania Europy przez Śp. Pana R. Kuklińskiego, zawsze powtarzałem krótki, oparty tylko na logice wywód: "zdrajca zdrajców jest bohaterem". Koniec, kropka.
 • @trybeus 21:31:41
  "he he to już pewnie służby założyły kartoteki blogerom...teraz tylko wyczekiwać smutnych panów o 6 godzinie :))"

  Lecz się.

  Dopóki nie odpowiesz mi wyczerpująco na moje zapytanie u Zawiszy traktuję cie jak powietrze. Stęchłe.
 • @Astra 21:32:53
  "My honorowe byty jesteśmy, chociaż wirtualne :))))"

  No... Ty jeszcze się 5x nie "żegnałaś". Inni już tacy "honorowi" nie są.
  Cały czas nie mogę pojąć jak można tak się maltretować na WSIowym portalu, narażonym na ataki jehowitów, gdzie szaleje cenzura i zamordyzm... Oświeć mnie bo ja widocznie kiep jestem...
  Żal mi z innego powodu.
 • @SpiritoLibero 21:46:17
  Ja się nie żegnam... pytam czy już mamy się zacząć żegnać bo nas zablokujecie?
  "Żal mi z innego powodu" ?
 • @Kula Lis 62 21:35:18
  Wiem, że są takie przypadki, gdy zaślepienie jest ponad prawdą i zdrowym rozsądkiem, ale Pański przypadek jest niemożliwy do wyjaśnienia. Ma Pan do tego prawo, jednak niedopuszczalnym są przy okazji personalne ataki, jakich się Pan dopuszcza na dyskutantów inaczej oceniających zachowanie szpiega, zdrajcy, jakim niewątpliwie według wszelkich encyklopedycznych wyjaśnień był pan K.
  Pańskie rozdrażnienie i ataki personalne jedynie potwierdzają, że najgłośniej krzyczą ci, którzy nie mają racji.
 • @Astra 22:04:48
  ",,, bo nas zablokujecie?"

  Co znowu za "wy"?
  Ja wbrew temu co wypisuje trybeus nie mam takiej wiedzy.

  Żal bo sami stwarzacie problemy i w nie wierzycie. Wszędzie węszone są jakieś "spiski", "agentury" itp.
  Zresztą nie odpowiedziałas na moje pytanie. Tyle rajów blogerskich w sieci. Wszyscy się kochają, spijają sobie z dziubków no i, co najważniejsze, wszyscy szczerzy katolicy i polscy patrioci.
  Nie pojmuję...
  Zamiast pisać o sprawach publicznych to jakieś tematy zastępcze i nic nie wnoszące. Nie piję akurat do ciebie bo lubię czytać twoje notki mimo, że czepiam się. Ale to urok blogowania.
 • A może warto pomyśleć o faktach?
  Odsyłam do mojego materiału z 26.03.2013 r "Ryszard Kukliński fakty i mity". Jeżeli nie spojrzymy spokojnie na osobę p. K, to za 20 lat znajdą się ludzie, dla których będzie potrzeba wybudowanie budynku dla potrzeb muzealnych. A może do tego czasu Rosjanie odsłonią swoje archiwa i okaże się, że był to dobrze prowadzony przez Moskwę agent.
 • @Astra 22:47:00
  Ja za Pana Wojtasa nie odpowiadam. Powiem wiecej - dystansuję sie od jego niektórych działań. Przygotowuję nawet notkę na ten temat.
  To oczywiście nie ma wpływu na nasze stosunki ale na pewne sprawy patrzę inaczej i mam zamiar o tym napisać. (Oczywiście CEP nie jest zagrożony :)

  "że tutaj jest "grupa trzymająca władzę" hahhhaa."
  Jedyną "grupą trzymajacą władzę" wg. mojej najlepszej wiedzy jest RedNacz. Tak więc to "grupa" jednoosobowa :))

  "Ale jakbym jutro nie mogła się zalogować jak podwójny Andy..."
  No chyba nie porównujesz sie do niego?...
 • @SpiritoLibero 22:57:54
  sorki niechcący mi się własny koment usunął....
  //No chyba nie porównujesz sie do niego?...//
  Dalej uważam, że nie zasłużył na zablokowanie...
 • @Astra 23:10:06
  Ja swoje zdanie na ten temat już powiedziałem.
  Jestem generalnie przeciwny banowaniu. Muszą zajść szczególne okoliczności.
  Mnie banowano zawsze za poglądy, nigdy nie było innego powodu. Mimo, ze próbowano dorobić potem historię to nikt nie potrafił nigdy dać dowodu na to co insynuował.
  Widzisz Delfina? Prosiłem o cytaty i zamilkł. A ja, mimo, ze mu tego nie zarzucałem potrafiłem zacytować nieładny język w jego wykonaniu.
  W takich sprawach jestem dokładny do bólu. Nigdy nie rzucam oskarżeń tak sobie. A jak powiem to mam twarde dowody. Wiem, że to sie może komuś nie podobać ale trudno.
 • @SpiritoLibero 23:18:41
  //potrafiłem zacytować nieładny język w jego wykonaniu//

  Aaale pojechałeś... Delfin, to jeden z nakulturalniejszych gości na tym portalu. Aż do sierpnia zeszłego roku musiałeś szukać hehe

  //Jestem generalnie przeciwny banowaniu. Muszą zajść szczególne okoliczności.
  Mnie banowano zawsze za poglądy, nigdy nie było innego powodu.//

  To tym bardziej nie powinieneś się cieszyć, że Andego zablokowali.
  Ja niektórych blogerów niespecjalnie lubię, tzn ich poglądów.
  Jeśli nie atakują spraw dla mnie ważnych, to nie wchodzę i nie czytam.
 • @Astra 23:27:33
  Co "pojechałeś" ? Jak chce to zawsze znajdę :)) 007 - nie pamietasz? :))
  Szkoda tylko, że inni potrafią jedynie kłapć a jak co do czego to goopa palą...

  "...to nie wchodzę i nie czytam." - O! i to chyba najlepsze podejście.
  Ale nie lubić kogoś tylko dlatego, ze myśli inaczej?... Przecież można pięknie sie różnić (to ty napisałaś :)))
 • @SpiritoLibero 23:38:30
  //Ale nie lubić kogoś tylko dlatego, ze myśli inaczej?... //
  Nie przekręcaj cwaniaku :) napisałam:
  //Ja niektórych blogerów niespecjalnie lubię, tzn ich poglądów.// a to chyba co innego.
  W jednej z odpowiedzi napisałeś:
  //Tyle rajów blogerskich w sieci//
  To nie tak... ja np. wklejam swoje posty na kilku "rajach" dlaczego?
  Np. dlatego, że czasem jest coś ważnego do przekazania i nie chodzi o moją tfurczość hehe, ale ... ja często podpisuję petycje, jeżdże na manifestacje.... no bo co kurna poza głosowaniem mogę jeszcze zrobić?
  I np. tutaj info o petycji o walce o wolny internet, spadło, nie to żebym miała pretensje hahhaha... ale np na NP ma już 1500 wejść, wisi na głównej Legionu i w ważnych na 3 obiegu, na salonie było tez coś ok 300 ponad. Wtedy wydaje mi się, że coś staram sie pożytecznego zrobić, że blogowanie jest również po to... chyba :)))
 • @Astra 00:02:29
  " ja często podpisuję petycje, jeżdże na manifestacje.... "

  Super. Nie można tylko walić w klawiaturę. Dzięki temu przyjedziesz do stolycy a tam już cię dopadnie Spiritek :D))

  Szkoda tej notki o petycji w sprawie wolności w internecie. Może wklej jeszcze raz? To ważna sprawa. Ktoś pewnie zaspał...

  " ja np. wklejam swoje posty na kilku "rajach"
  I dobrze robisz. Ja wklejam w 3 + mój prywatny blog. Wiele "rajów" jest dla mnie zamkniętych. (Pewnie z powodu "chamstwa" :))
  Ale tym bardziej mam satysfakcję jak znajduję często przedruki w miejscach, w których się nie wkleja :)
 • @SpiritoLibero 23:18:41
  Zamilk, tumanie, bo skończył obliczenia i spłynał do chałupy. A co do chuja to nie rozumiem - Ty nie bluzgasz nazywajac Astrę laluną? A czemu nie lolitką, albo od razu laską?? Nie trzeba bluzgac zeby kogos zgnoic i tobie akurat to sie udaje.
 • @Adam Zawrat 22:43:20
  Ludowe Wojsko Polskie było elementem sowieckiego systemu poza kontrolą i jakimkolwiek wpływem polskiego społeczeństwa szanowny panie Zawrat, powinien pan o tym dobrze wiedzieć.
 • @Adam Zawrat 22:43:20
  Zdradził Armię Czerwoną. Armię gwałcicieli i morderców. Armię chazara, sowieckiej matrioszki Margilusa vel Jaruzelskiego gwałcącą czeską wolność. To komunistyczne ścierwo rozpanoszyło się już na dobre. A to tylko dlatego że nie ubraliśmy w 1989 roku przydrożnych drzew i latarń wojskowymi "patriotami" po studiach w Moskwie. Gdybyśmy powiesili wtedy tych kundli na smyczy Moskwy - dziś inaczej wyglądał by ten kraj. Póki co zbierajmy informacje o tej komunistycznej padlinie. Może w przyszłości urządzimy im drugą Norymbergę. Kiedy cały Naród polski zacznie się domagać dekomunizacji/deubekizacj, w/g wzoru denazifikacja, tzn. wyeliminowanie tych szkodników z życia politycznego i społecznego Polski, do trzeciego pokolenia włącznie (tzn. łącznie z ich wnukami), pozbawienie ich majątków, nagromadzonych w nieuczciwy sposób, postawienie tych, którzy na to zasluguja przed sądem ??? Trybunałem Narodowym, a potem...? Nawet najbardziej sprawiedliwe oceny tych zdrajców i dyskusje w sieci nie rozwiążą żadnych problemów !!! Postepujacy rozpad Polski - to ich wina !
 • @Adam Zawrat 22:09:25
  Polskojęzyczne wojsko reprezentowało interesy Moskwy w 56 w Poznaniu, w68 w Czechach, w 80 w Gdańsku, 76 w Radomiu, 81 w Kraju Przywiślańskim. Na jego czele stali najbardziej zaufani rosyjscy agenci. Do chwili rozwiązania Układu Warszawskiego sowiecka matrioszka chazarska i zbrodniarz Margilus vel Jaruzelski nawet nominalnie był podwładnym marsz. Kulikowa. Ciekawe czy nie wiedział o rakietach atomowych pod Szczecinem? Zdrajcy i zaprzańcy w polskich mundurach!
 • @trybeus 14:07:32
  Płk. Ryszard Kukliński, mjr Hieronim Dekutowski "Zapora" sierż. Feliks Selmanowicz "Zagończyk", płk Witold Pileck.i Część i chwała bohaterom Rzeczpospolitej a czerwonym rychły koniec "kiedyś przyjdzie taki dzień lub noc, że za miast liści będą wisieć komuniści" . Pzdr!
 • @Kula Lis 62 09:40:46
  Się podpisuję! :)))
 • @DelfInn 08:51:02
  "A co do chuja to nie rozumiem - Ty nie bluzgasz nazywajac Astrę laluną?"
  Rozbawiłeś mnie misiu... :)
  Powiedz to Astrze

  " A czemu nie lolitką, albo od razu laską??"
  "Lolitka" to nieletnia dziewczynka flirtująca z takimi starymi satyrami jak ty:)
  A Astra z pewnośćią nie obraziłaby się, gdyby ktoś o niej powiedział "ale laska!".

  Nazywam - LaLuna - nie widzisz różnicy ignorancie?

  Czy ty jesteś głupi czy udajesz?
  Tak tylko sie pytam...
 • @SpiritoLibero 09:58:19
  Jak zwał, tak zwał - w moim uchu jest to obraźliwe, tyle chciałem rzec plus oczywiście wskazać, że z Twojej strony *nie jest to nieświadoma* gra słów. Ale rozumiem, że jako głowie rodziny, mężowi swej połowicy i ojcu dzieciom jak najbardziej uchodzi Tobie rwanie lasek w necie :)))
 • @Kula Lis 62 09:47:10
  W jednym szeregu Zapora, Pilecki z Kuklińskim, to nie tylko niepoważne, ale i obraźliwe.
 • @DelfInn 10:20:44
  Masz rację Delfinie... to nie jest nieświadoma gra słów, spirito jest złośliwy i pamiętliwy, bo to ja go kiedyś nazwałam lalusiem, jak mnie wkurzył.
  Jak wspomniałam wyżej, jest tutaj na szczęście niewielu blogerów wg mnie trochę szowinistów. Wstawki typu, nie odzywaj się jak się nie znasz, czy zajmij się haftowaniem... no z pamięci cytuję, ale takie teksty tutaj padają. Poza tym wycieczki typu, dewotka czy chamskie docinki w temacie czy zamężna, czy ma rodzinę... umawiaie się na spotkanie w jakichś krzakach ...szkoda gadać...
  Bo ja wiem, czy to można nazwać flirtowaniem... ?
  Nie chcę się obrażac.. bo mam duży dystans w stosunku do własnej osoby. Lubię się śmiać i jestem bezczelna jak twierdzą w realu ludzie którzy mnie lubią i uważają to za zaletę.
 • @Astra 11:43:04
  A bo to jest, proszę Pani, taka szpagatowa inteligencja. To co tu wymagać?

  Pozdrawiam
 • Tak tu sobie ładnie dyskutujecie że nie chciałbym przeszkadzać
  Nie mam jednoznacznej oceny śp. płk Kuklińskiego.
  Niech go Bóg oceni.

  Ale chciałbym i od patriotów i od agentów wrażych sił dowiedzieć się czy te rakiety atomowe przedstawione na obrazku (te co miały zabijać Polaków na linii Wisły w czasie kiedy ja moimi czołgami atakowałbym Bogu ducha winnych Duńczyków), to miały być pokojowe i przyjazne Pershingi i Minutemany czy też złe i wrogie SS20 ?
 • @DelfInn 10:20:44
  Niestety, jest gorzej niz myślałem... :D)))
 • @Astra 11:43:04
  Ależ Astro...:(
  Jak możesz, zeby w jednym szeregu ustawiać słowo "chuj" (to cytat) z określeniami jakimi ja cię nazywam?... Przecież ładnie mówię - LaLuna. "Lalunia" uzyłem jedynie kilka razy i wiesz dlaczego.
  Jesteś niesprawiedliwa wobec mnie... :( Nigdy nie wypytywałem cię o sprawy prywatne, stan cywilny itd. pełna dyskrecja :)
  Te "krzaki" to wyszły tak niechcący... Proponowałem przeciez kawę i ciacho u Bliklego, trudno o lepszą metę.
  Za ten dystans właśnie tak cię cenię :) nie lubię ludzi nadętych.

  Nie słuchaj Delfina. To na pewno stary, zramolały pryk a my jesteśmy jeszcze młodzi i cały świat przed nami :))
  Jakby co to zawsze cmokam kobietę w rączkę i puszczam przodem. A co?!

  " spirito jest złośliwy i pamiętliwy..."
  Nieprawda!
  Jestem jedynie trochę ironiczny i ciut kpiarski, nigdy złośliwy. Wręcz brzydzę się złośliwością - to cecha ludzi małych a ja przecież szlachetny w duszy jestem...
  Co do pamięci to faktycznie, jeszcze mi dobrze służy. Lepiej niż wielu tutaj obecnym.
  To jak będzie?...
 • @DelfInn 12:09:51
  Sam chyba kiedyś zrobiłeś szpagat i uraz został... Misiu :))
 • @Ptasznik z Trotylu 15:10:57
  Patryjoty milczą (agenty zresztą też).
  Chyba zadałem niewygodne pytanie.

  Te rakiety atomowe które miały zrobić z Wisły wielki rów pełen radioaktywnego błota i krwi, miały zabić Polaków.

  P O L A K Ó W !!!

  (i partyjnych i członków kółek różańcowych).
 • @Ptasznik z Trotylu 15:10:57
  Zależy jak spojrzeć. W czasach jak mieliśmy na naszych czołgach jechać na wycieczkę do Kopenhagi to Pershingi były wrogie. Dzięki Kuklińskiemu to SS 20 stały się wrogie a te pierwsze miały nas tylko połaskotać.
  Trochę to skomplikowane...
 • @SpiritoLibero 21:58:41
  Kiedy widzę jak Polska jest traktowana przez naszych "sojuszników" z NATO to zupełnie poważnie biorę pod uwagę że idea tego "rowu atomowego" na Wiśle zostanie zrealizowana przez tych samych którzy go zaplanowali na wypadek gdyby ruski niedźwiedź jednak zdecydował się na jakiś ruch w kierunku Zachodu.

  Świadczy o tym prawie całkowite ogołocenie z garnizonów terenów na wschód od Wisły.
 • @Adam Zawrat 10:51:01
  Oglądałem wczoraj film o zamordowanym przez chazaroubecję Gen. Nilu Emilu Fieldorfie jest wstrząsający, najbardziej uderzyła mnie głęboka przepaść moralna, intelektualna, mentalna i zwyczajnie ludzka, między Fieldorfem a całym tym przemysłem śmierci i pogardy, reprezentowanym przez nadreprezentację chazarstwa i ich sługusów nigdy nie ukaraną, swoją drogą to według obecnych standardów, ten film jest antysemicki. Rządzą nami dziś pomioty tych oprawców, występują piorąc mózgi i niszcząc kręgosłupy w tym moralne i z genetycznym syndromem już niewolnika za tzw. michę?. Nas piszących prawdę i walczących o nią jest za mało, niektórzy jak ja skazywani za jej głoszenie. Ja nie ugnę się przed nimi jak to pokazali nasi, moi bohaterowie tacy jak Fieldorf, Pilecki, Łupaszka i wielu innych, oni dla mnie wzorem jak i członkowie rodziny w tym śp. Ojciec oficer 27 WDP AK - w TV, etc... Polecam przeczytać to co pod podanym linkiem http://wzzw.wordpress.com/2013/02/28/mordercy-gen-fieldorfa-nila/
 • Jack Strong prawda o Ryszardzie Kuklińskim
  http://www.youtube.com/watch?v=6_Z2jpSFAn4
 • @Wolnyczlowiek 00:15:20
  Szaniawski i Kukliński porównywani do Zapory czy rotmistrza Pileckiego, pisowska parodia trwa dalej.

  Szaniawski były komuch należący do Towarzystwa Przyjaciół Związku Radzieckiego polskim bohaterem, a Kukliński pułkownikiem LWP, odesłanym do generalnego sztabu do wywiadu wojskowego, wysyłany do Wietnamu, jako obserwator i do Moskwy na szkolenia, okazuje się polskim bohaterem narodowym, według mitologii pisowskiej, odpowiedzialny między innymi za przygotowywanie planu ataku LWP na Czechosłowację.

  Pisowska hucpa trwa dalej.
 • @Autor
  Kościuszko to też taki "Jack Strong", tyle, że iluminacki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY