Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 168 komentarzy

Kłamstwo przeminie,prawda nie zginie

Adam Zawrat - Prawda, cnota i sprawiedliwość z jednego pochodzą gniazda. Trudno dla nich znaleźć rymowanie.

Prokuratorzy wojskowi pod lupą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W zawiadomieniu nie padają nazwiska, ale wiadomo, że chodzi tu o dwóch prokuratorów wojskowych: szefa WPO płk. Ireneusza Szeląga oraz gen. Krzysztofa Parulskiego, ówczesnego naczelnego prokuratora wojskowego.

Prokuratorzy wojskowi pod lupą.

Ważne informacje dziwnym zbiegiem okoliczności nagminnie są przemilczane. Gdyby ND nie zauważył, nie byłoby tematu. Warto śledzić ten temat:

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zajmie się doniesieniem mec. Piotra Pszczółkowskiego, pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuczestniczeniu polskich funkcjonariuszy publicznych w sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

Doniesienie zostało skierowane do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi główne śledztwo w sprawie katastrofy. Jednak Naczelna Prokuratura Wojskowa podjęła decyzję o skierowaniu sprawy do Poznania, aby uniknąć zarzutów o brak obiektywizmu. Jak stwierdził rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa, z tego samego powodu wystąpiono do prokuratora generalnego, by oddelegował do prowadzenia tej sprawy prokuratora z prokuratury powszechnej, a nie wojskowej.

We wniosku mec. Piotr Pszczółkowski zarzucił funkcjonariuszom publicznym, że nie wnioskowali o dopuszczenie do udziału i nie uczestniczyli w sekcjach zwłok 95 ofiar katastrofy. W zawiadomieniu nie padają nazwiska, ale wiadomo, że chodzi tu o dwóch prokuratorów wojskowych: szefa WPO płk. Ireneusza Szeląga oraz gen. Krzysztofa Parulskiego, ówczesnego naczelnego prokuratora wojskowego. W ocenie prawnika, mieli oni możliwość uczestniczenia w czynnościach procesowych na terenie Rosji dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy polskimi i rosyjskimi prokuratorami w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 roku.

Czytaj całość://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/11362,z-warszawy-do-poznania.html

Bądźmy jednak realistami. Jest wiele przesłanek wskazujących, że mimo zabiegów organizacyjnych, to w tej sprawie nie będzie czystej gry.

 

 

KOMENTARZE

 • Parulski, za swoje kłamstwa, dostał generała od Komorowskiego!
  Mam nadzieję, że generałem Majewskim również któryś z "organów" wreszcie się zajmie - choćby za kłamstwa w związku z lotem Jaka-40 oraz za pomawianie i zastraszanie załogi Jaka-40!
 • @1normalnyczlowiek 22:00:41
  Załoga JAK-a 40 została uniewinniona w postępowaniu dyscyplinarnym. I co się stało? Prokuratura wojskowa odpowiedziała, że dowody o braku zawinienia załogi JAK-a ich nie interesują.
  Znaczy będą mieli lepsze ,,swoje".
  Kiedy te stalinowskie metody wojenprokurorów będą miały swój kres?
 • @1normalnyczlowiek 22:00:41
  Niedługo po katastrofie, podczas wywiadu, Wosztyl dziwnie się uśmiechał. Kto się uśmiecha, wobec takiej tragedi?
 • Możemy sobie składać tony doniesień i nic z tego nie będzie bo...
  prokuratura jest rzecznikiem we własnej sprawie i zawsze odsądzi na swoją korzyść.
  Pozdrawiam.
 • @zawsze.d.u.c.h
  "... Wosztyl dziwnie się uśmiechał ..."

  Wiem. Różnie to można tłumaczyć. Także zakłopotaniem ... w co dał się chwilami wmanipulować ... Znam jego wypowiedzi ...

  http://normalny.nowyekran.pl/post/10220,prokuratura-nadala-status-pokrzywdzonych-pasazerom-jaka-40

  Co nie zmienia faktu, że jeszcze nikt, nawet żaden "specjalista", nie odpowiedział mi w tej sprawie:

  "Weźmy pod uwagę konkretną sytuację Tupolewa:
  TU-154M 101, już wszedł na ścieżkę schodzenia ...
  Jak wiemy z dostępnych materiałów, lecą na autopilocie.
  I teraz:
  Cała załoga wyszła z kokpitu i zapomniała tam wrócić, gdy samolot doleciał do Smoleńska.
  Może ktoś opisze dalszy los samolotu?"
  http://orks.nowyekran.pl/post/60285,orwell-czyli#comment_456834
 • @Polaczok 21:10:52
  Cześć X Grawitacja http://zamach.eu/120930/Untitled_1.html Każdego kto pluje na groby ofiar smoleńskich i oskarża ich bliskich uprzedzam, że "Młyny Boże mielą powoli". Jest jeszcze powrotna fala, która powraca na brzeg i śmieci zostawia na piasku. Nie będziecie znali dnia ani godziny.Nie ważne kto za wami stoi, i jakich macie przyjaciół. Stalin choć zdobył Berlin, konał w panice, bez możliwości wezwania pomocy. Wymordowanie milionów wyimaginowanych przeciwników, nie uchroniło go śmierci z obcej ręki.
 • @contessa 23:35:53
  Nic nowego w działalności prokuratury... Prawdę o prokuraturze? https://sites.google.com/site/prokuraturazabrze/home https://sites.google.com/site/tarnowskiegory00/janusz-sochacki Tych łajdaków przepędzą tylko ławy przysięgłych!
 • @1normalnyczlowiek 00:01:27
  Ciekawe jakie haki są na Seremeta, że tak podle się zachowuje? Ci prokuratorzy, wszyscy powinni być postawieni w stan oskarżenia. Zrobili wszystko aby nie zebrać jakichkolwiek dowodów i od początku mataczą w śledztwie. Zgodnie z przepisami prawa polskiego po wszczęciu śledztwa w dniu 10 kwietnia 10r w sprawie katastrofy prokuratorzy powinni wydać zgodę na pochówek. Na jakiej podstawie taką zgodę wydali skoro karty zgonu, które wystawia lekarz mogą być wystawione wyłącznie po dokonanych oględzinach zwłok, ustaleniu tożsamości zwłok i przyczyny zgonu. Nikt z lekarzy, którzy wystawiali w Polsce karty zgonu nie zrobił tego zgodnie z przepisami a prokuratorzy pozwolili na pochówek osób, których tożsamości nie ustalono. To jest przestępstwo. Ci ludzie natychmiast powinni być odsunięci od tego śledztwa
 • Dla nich to normalka!
  "Bądźmy jednak realistami. Jest wiele przesłanek wskazujących, że mimo zabiegów organizacyjnych, to w tej sprawie nie będzie czystej gry."
  Oni są zawsze niezawiśli, w dodatku bat przełożonych zawsze nad nimi wisi!
  A przełożeni wzrokiem mówią; ALBO ZE MNĄ, ALBO CIĘ WYKOŃCZĘ !!!
 • @drhumor 12:00:41
  ... a jak zabraknie tych przełożonych, to co będą robić prokuratorzy. Postrzelają sobie w policzek, a może w stopę...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY